<<< strona główna                                                                                        ARCHIWUM >>>

III  Niedziela  Wielkanocna

19 kwietnia 2015 roku - Ogłoszenia duszpasterskie.

·       W dzisiejszą niedzielę,  rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Biblijny.   Dziś przypada  także 10  rocznica wyboru papieża seniora Benedykta XVI na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy w swoich modlitwach o Ojcu Świętym.

·       We wtorek 21 kwietnia przypada wspomnienie świętego Anzelma, biskupa i doktora Kościoła.

·       W środę 22 kwietnia o godz.11.15, odbędzie się w Gietrzwałdzie czuwanie modlitewne maturzystów.

·       W czwartek 23 kwietnia przeżywać będziemy Uroczystość świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Warmińskiej. To także dzień Imienin Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa dra Wojciecha Ziemby, Metropolity Warmińskiego. Pamiętajmy o Dostojnym Solenizancie w swoich modlitwach.

·       Sobota 25 kwietnia, to święto świętego Marka Ewangelisty.

·       W każdą niedzielę po Mszy świętej, zapraszam wszystkie dzieci do Ołtarza, po ,, Ziarno ”.

·       W przyszłą niedzielę taca, będzie przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego ,,Hosianum” w Olsztynie.  Po Mszy świętej 26 kwietnia, o godz.11.00, zapraszam na spotkanie formacyjno-organizacyjne, rodziców z dziećmi rocznicowymi  i  pierwszokomunijnymi.

·       Zachęcam i proszę o zgłaszanie się chętnych do prenumeraty czasopism katolickich  np. ,,Gość Niedzielny” ,, Mały Gość”,  ,, Niedziela”, Nasz Dziennik ”, ,, L'Osservatore Romano” itp.

·       Przekazuję słowa podziękowania Panu Piotrowi Stefanowiczowi, za chętne i bezinteresowne dorobienie uszkodzonych, zapasowych kluczy do kościoła. Bóg zapłać!

·       Zachęcam Szanownych Parafian do noszenia na szyi, czy piersiach krzyżyka lub medalika (szkaplerza). Są to symbole naszej wiary i obrony przed napaścią szatana.

·       Wyrażam słowa wdzięczności Panu mgr Dyrektorowi Aleksandrowi Olechnowiczowi, za życzliwą oraz bezinteresowną konserwację, a także uzupełnianie czarnego i kolorowego tuszu do drukarki komputerowej.  Bóg zapłać!

·       Parafia nasza poszukuje dzierżawcy na wynajem obory, do celów gospodarczych.

·       Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie, a także za żywe kwiaty następującym rodzinom: Stanisławie i Justynie Bartnikowskim, Ewie Skomorucha oraz Elżbiecie i Marlenie Żydonik.   Bóg zapłać !  Proszę, aby w najbliższą sobotę  po Mszy świętej o godz.10.00, o nasz kościół zadbały następujące  rodziny : Krystyna Dajnowska, Teresa Kruszel  i  Irena Borsuk. Jednocześnie proszę mieszkańców Bartnik, aby w tym samym czasie rozebrali Ciemnicę i Grób Pana Jezusa oraz przesadzili tuje z doniczek wokół Cmentarza parafialnego.

·       Raz jeszcze przestrzegam i proszę Was Drodzy Parafianie – trwajcie mocni w wierze, to znaczy : nie przyjmujcie, nie dyskutujcie i nie bierzcie żadnych ulotek czy folderów od Świadków Jehowy. Jest to sekta, która traktuje Pismo Święte wybiórczo i tendencyjnie. Należy za nich modlić się o nawrócenie.

·       Bardzo dziękuję za korzystanie z elektrycznego kandelabra ( świecznika ) i zapalanie świec w różnych intencjach Panu Bogu wiadomych.

·       Zapowiedzi przedślubne :

a) Marcin Prokopowicz, kawaler, zameldowany Bartniki, Parafia tutejsza   i  Iwona Barbara Cięszczyk, panna zameldowana Godów, Parafia Chodel, Archidiecezja Lubelska

b) Żaneta Maria Jaworska, panna, zameldowana w Kiwitach, Parafia tutejsza    i  Kamil Jaksina, kawaler zamieszkały w Olsztynie, Parafia błogosławionej Franciszki Siedliskiej.

·       W ubiegłym tygodniu w Parafii świętych Apostołów Piotra i Pawła w Lidzbarku Warmińskim, rozpoczął się wiosenny Kurs Przedmałżeński dla narzeczonych- godz19.00.

·         Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii: www.parafiakiwity.pl

<<< strona główna                                                                                        ARCHIWUM >>>