<<< strona główna                                                                                        ARCHIWUM >>>

IV  Niedziela Adwentu  20  grudnia  2015 roku – Ogłoszenia duszpasterskie.

· Dziś po Mszy świętej o godz.11.00,  czyli około godz.12.00 będą zaprezentowane Bożonarodzeniowe Jasełka w budynku GOK – u   w Kiwitach w wykonaniu naszych Parafian.  Później nasi aktorzy i organizatorzy zapraszają na słodki poczęstunek ( naprzeciw kościoła).

· Kończy się Adwent.  We czwartek godnie i po chrześcijańsku przeżyjmy Wigilię Bożego Narodzenia. Pamiętajmy o zachowaniu takich zwyczajów, jak łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Łk 2, 1-14, o śpiewaniu kolęd.  Wspólna postna wieczerza wigilijna powinna być bez alkoholu. Niech to będzie klimat i atmosfera wzajemnej życzliwości, zgody i przebaczenia.

· W Wigilię Bożego Narodzenia tj. czwartek 24.XII, będzie jeszcze dodatkowa spowiedź święta od godz.10.00 do 11.00. Bardzo serdecznie zapraszam te osoby, które z różnych powodów nie zdążyły przystąpić do Sakramentu Pokuty.

· Zapraszam bardzo serdecznie całą wspólnotę na uroczystą Pasterkę o północy  24/25.XII, w intencji  Parafian i Gości.

· W pierwszy Dzień Świąt Narodzenia Pańskiego 25.XII,  nie będzie Mszy świętej o godz.9.00,  tylko o godz.11.00.  Natomiast w drugi Dzień Świąt 26.XII,  Msze święte będą sprawowane jak w niedzielę, tzn. o godz.9.00 i  11.00. Podczas obu Eucharystii będzie poświęcenie owsa.  Taca w tym dniu będzie przeznaczona na Archidiecezjalny Fundusz Zapomogowy.  Post 25.XII.  i  01 stycznia  -  nie obowiązuje.

· Jest nowy numer ,,Gościa Niedzielnego” 7 zł. ( numer podwójny, świąteczny ) oraz ,, Małego Gościa ”  4 zł. i  inne czasopisma katolickie wyłożone w kruchcie kościoła.

· W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej  po ,, Ziarno ” .

· Uprzejmie proszę, aby jutro tj. w poniedziałek  o wystrój naszego kościoła parafialnego na Uroczystość Narodzenia Pańskiego, aby zadbały rodziny z Rokitnika : wieś i kolonia.

· W dzisiejszą niedzielę ofiary zbierane na tacę, są przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego ,, Hosianum ” w Olsztynie.    Bóg zapłać !

·  W zakrystii można nabyć świece Caritas na stół wigilijny, małe i duże w ramach akcji : Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży tych świec, jest przeznaczony na pomoc najuboższym rodzinom.

·  Uprzejmie proszę o zamykanie drzwi w kościele, aby zatrzymać ciepłe powietrze, gdyż jest on ogrzewany codziennie  i  piec pracuje w dzień  i  w  nocy.   Bóg zapłać!

· Wczoraj kolejny już raz wymieniliśmy ( tym razem jedną dachówkę ) na dachu naszego kościoła parafialnego, które niestety spadają przy dużym wietrze.

· Pani Organistka przekazuje słowa podziękowania za składane ofiary, z racji roznoszenia opłatków za całoroczną posługę organistowską oraz za życzliwe przyjmowanie i za gościnę.  Bóg zapłać!

· Jutro tj. poniedziałek, zapraszam o godz.10.00 po jabłka.  Bardzo serdecznie dziękuję Panu Tomaszowi Maruszczak, za bezinteresowne przywiezienie tych jabłek  z Olsztyna,  z Caritas Archidiecezji Warmińskiej.  Bóg zapłać!

· Wczoraj zakończyliśmy Rekolekcje Adwentowe w naszej Parafii, które prowadził Ks. mgr Jacek Gonder, proboszcz Parafii świętej Anny w Mołtajnach, któremu bardzo serdecznie dziękuję.  Słowa podziękowania  przekazuję kapłanom  z Krekol, Kłębowa i Stoczka , za posługę sakramentalną w konfesjonale, także za dary żywności na stół rekolekcyjny Państwu :  Marii Wawrykiewicz, Teresie Jakubowskiej, Michalinie Kufieta, Jadwidze Borkowskiej, Krystynie Domareckiej i Janowi Grabowskiemu  oraz wszystkim Parafianom za wspólną modlitwę.  Serdeczne Bóg zapłać!

·      Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii: www.parafiakiwity.pl