<<< strona główna                                                                                        ARCHIWUM >>>

XII  Niedziela  Zwykła  21 czerwca 2015 roku - Ogłoszenia duszpasterskie.

·        Dziś  jest wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

·       W środę 24.VI,będzie Uroczystość świętego Jana Chrzciciela.

·       W czwartek 25 czerwca  przypada wspomnienie błogosławionej Doroty z Mątowów.

·        Sobota 27 czerwca, to wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy  i  138 rocznica początku objawień Maryjnych w Gietrzwałdzie. Matka Boża w swoim Orędziu prosiła o trzeźwość, nawrócenie i pokutę oraz codzienne odmawianie Różańca. Powiedziała również ,,Nie smućcie się, Ja zawsze będę z wami ”.

·       W czerwcu od poniedziałku do piątku, o godz.16.40  jest śpiewana Litania ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, natomiast w soboty Litania jest recytowana po Mszy świętej o godz.10.00, a w niedziele śpiewamy Litanię ku czci NSPJ,  o  godz.10.50.  Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich Parafian i Gości, do wspólnotowej modlitwy.

·       W ubiegłą niedzielę po Mszach świętych, zebraliśmy ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, z racji  VIII  Dnia Dziękczynienia kwotę w wysokości 125,48 zł, która został już wysłana. Bóg zapłać!

·       Jest nowy numer ,,Gościa Niedzielnego” i ,, Małego Gościa” oraz inne czasopisma religijne, do nabycia w kruchcie kościoła.  Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

·       W każdą niedzielę po Mszy świętej, zapraszam wszystkie dzieci do Ołtarza po ,, Ziarno ”.

·       W dzisiejszą niedzielę 21.VI. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kiwitach ( naprzeciw ) naszego kościoła,  po Mszy świętej o godz.11.00, będzie zaprezentowany program słowno-muzyczny, z okazji Dnia Matki i Ojca w wykonaniu Parafian z Kiwit.  Aktorzy, a zarazem organizatorzy serdecznie zapraszają na to przedstawienie oraz na słodki poczęstunek.

·       Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie oraz żywe i świeże kwiaty następującym rodzinom : Krystynie Kiłyk, Danucie i Annie Kuriata oraz Arturowi  i Krystynie Błażewicz. Te rodziny kończą listę mieszkańców Kiwit, którzy przez kilka ostatnich miesięcy  dbali o czystość i kwiaty w naszym kościele. Serdeczne Bóg zapłać ! Proszę, aby w najbliższą sobotę po Mszy świętej o godz.10.00 o naszą świątynię zadbały następujące rodziny z Rokitnika : Małgorzata Szutowicz, Izabela Pawelczyk, Elza Kuźmińska i Władysława Kuryłowicz.

·       W dzisiejszą niedzielę 21.VI, ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na Archidiecezjalny Fundusz Zapomogowy.

·       Trwają jeszcze prace remontowe garażu przy domu parafialnym tzn.: jest wykonana nowa betonowa posadzka, wymienione  drzwi, okna, zaszpachlowane i pomalowane ściany, naprawiony sufit  itp. Remont jest konieczny ze względu na estetykę i bezpieczeństwo budynku. Przypominam, iż garaż jest  własnością Parafii i wszelkie naprawy czy remonty, są przejawem odpowiedzialności i troski za dobro wspólne.

·       Pragnę zaprosić Szanownych Parafian i Gości na doroczny Odpust, czyli Imieniny całej wspólnoty parafialnej już za  tydzień, tj. w najbliższą niedzielę 28 czerwca o godz.14.00. Mszy świętej  odpustowej będzie przewodniczył i  kazanie  wygłosi  Dziekan Lidzbarski Ksiądz kanonik mgr Jerzy Rożentalski.  Przybędzie kilkunastu kapłanów z całego Dekanatu. Będzie dogodna sposobność do Spowiedzi świętej i możliwość uzyskania Odpustu zupełnego. Do udziału i pomocy zapraszam Strażaków z OSP  w Kiwitach do niesienia Krzyża i baldachimu.  Duży Różaniec poniosą Członkinie Koła Żywego Różańca.  Do procesji bierzemy chorągwie pojedyncze: Paweł Augustyniak i Mateusz Adamkiewicz, natomiast chorągwie ze wstążkami: Bogdan Bilicki,  Rafał Mejka,  Krzysztof Stefanowicz  i  Krzysztof Świerzewski. Szarfy poniosą Panie ,, Kiwitczanki ” w strojach ludowych. Za baldachimem idą osoby śpiewające. Chłopcy i dziewczynki z  Pierwszej Komunii świętej  i  Rocznicy idą w albach przed baldachimem. Kwiatki sypią wszystkie dziewczynki z  klas:  O-I -II- III, pod czujnym okiem rodziców. Poduszki poniosą : Aleksandra Filipek, Dominika Parzych, Julia Szurawska i Marta Langkau. Obraz Matki Bożej będą nieść: Sylwia Augustyniak, Patrycja Świerzewska, Anna Langkau i  Anna Skomorucha.  Próba sypania kwiatków będzie w czwartek 26 czerwca, po Mszy świętej o godz.17.00.  W tym dniu będzie Msza święta o godz.9.00  i  o godz.14.00.   Nie będzie Mszy świętej o godz.11.00.   Jak każdego roku ośmielam się prosić o ofiarowanie na stół odpustowy jajek, ciasta, owoców, czy  gotowych dań obiadowych.  Wielkie Bóg zapłać!!!

·       Drodzy Parafianie pragnę was poinformować, iż w ubiegłym tygodniu, zgodnie z obietnicą zostały wymienione w kościele w żyrandolach i kinkietach wszystkie żarówki tj. 60 sztuk,  na  SMD LED, światło białe ciepłe, o mocy 75 W  i  1055 lumenów. Czas użytkowania tych żarówek to 30.000 godzin.  Jeszcze zabrakło 6 żarówek pod chórem. Będą dokupione w najbliższym czasie.  Koszt całkowity inwestycji to 2100 złotych.  Z zebranych ofiar na tacę jest 1300 złotych. Pozostałą brakującą kwotę 800 złotych, zbierzemy na tacę gospodarczą w pierwszą niedzielę lipca.  Dotychczasowe żarówki były już niekompletne, starszej generacji, szybko się wypalały i niewiele dawały światła. Stąd konieczność tego przedsięwzięcia, na chwałę Panu Bogu i pożytek Parafianom. Jednocześnie dziękuję Panom: Jerzemu Majek i Sebastianowi Dziadosz, za chętną i bezinteresowną pomoc, przy wymianie wszystkich żarówek.  Bóg zapłać!

·       Zapowiedź przedślubna: I. Paula Kruszel, panna, zameldowana w Kiwitach, Parafia tutejsza  i  Piotr Michmiel, kawaler, zameldowany w Lidzbarku Warmińskim, Parafia świętych Apostołów Piotra  i Pawła.

·         Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii: www.parafiakiwity.pl