<<< strona główna                                                                                        ARCHIWUM >>>

I  Niedziela  Wielkiego  Postu  22  lutego  2015r.  Ogłoszenia

·         W każdą niedzielę po Mszy świętej, zapraszam wszystkie dzieci do Ołtarza, po ,, Ziarno ”.

·          Pragnę z wielką radością poinformować wszystkich Parafian, iż po przerwie, uaktywniliśmy stronę internetową naszej Parafii w Kiwitach pod adresem :

www.parafiakiwity.pl

·           Bardzo serdecznie dziękuję  Panu Dyrektorowi mgr Aleksandrowi Olechnowiczowi, za bezinteresowną i profesjonalną pomoc w uruchomieniu i współredagowaniu strony internetowej naszej Parafii.  Serdeczne Bóg zapłać!

·          W poniedziałek 23 lutego , przypada wspomnienie świętego Polikarpa, biskupa i męczennika.

·         W  ŚRODĘ  POPIELCOWĄ 18 lutego, rozpoczęliśmy Okres Wielkiego Postu. Niech to będzie czas wyciszenia, trzeźwości, osobistej refleksji i analizy dotychczasowego życia. Pamiętajmy o dobrych postanowieniach i wyrzeczeniach, a także o ożywieniu i pogłębieniu wiary. Zapraszam na Drogę Krzyżową zarówno dzieci, młodzież jak i  dorosłych, w piątki o godz.16.00  i  na  Gorzkie Żale :  w I, III, V niedzielę Wielkiego Postu o godz.9.00, natomiast w  II, IV, VI  niedzielę o godz.11.00.   Dzieci i młodzież otrzymały już książeczki z rozważaniami Drogi Krzyżowej i tam będą zbierać podpisy. Na zakończenie nabożeństw, otrzymają różne nagrody i słodycze.  Bardzo serdecznie proszę Szanownych Rodziców i Dziadków, a także Panią Katechetkę, o podjęcie zarówno w domu, jak i w Szkole tematu obecności uczniów w życiu religijnym naszej wspólnoty parafialnej, a szczególnie we Mszy świętej niedzielnej, Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

·         Każdego roku w Wielkim Poście w całej Archidiecezji Warmińskiej, jest organizowana jałmużna wielkopostna, na pomoc najuboższym rodzinom. Pragniemy w ten sposób, choć w części wynagrodzić Panu Bogu i bliźniemu różne zaniedbania oraz krzywdy moralne i materialne. W naszym kościele są specjalnie oznakowane skarbonki w kruchcie i na filarze pod chórem.  Ponadto na stoliku są wyłożone tekturowe skarbonki, które mogą wziąć ze sobą do domu, zarówno dzieci jak i dorośli i tam składać jakieś drobne ofiary w ramach wielkopostnych postanowień i wyrzeczeń. Te tekturowe skarbonki przynosimy wraz ze święconką, do kościoła w Wielką Sobotę, z przeznaczeniem na cele charytatywne.  Bóg zapłać!

·         W dzisiejszą niedzielę, taca jest przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego ,, Hosianum ” w Olsztynie.  Bóg zapłać!  Zapraszam dziś rodziców i dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej  na spotkanie, po Mszy świętej o godz.11.00.

·         W Wielkim Poście nie dekorujemy, ani nie ozdabiamy kościoła kwiatami, aż do Wielkiego Piątku.

·         Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie i złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni następującym rodzinom : Jolancie Jackowskiej, Annie i Agnieszce Mikulskim, Aleksandrze Darmochwał oraz Jolancie Świderskiej-Gajc.  Bóg zapłać ! Proszę, aby  w najbliższą sobotę po Mszy świętej o godz.10.00, o nasz kościół zadbały  rodziny: Wanda Wojtulska, Kinga Dziadosz i Daria Przybysz.

·         Zachęcam do czytania czasopism katolickich, np. „ Gość Niedzielny ” 5.00 zł. ,  ,,Mały Gość ” 4.00 zł, itp.,

·         Na bocznym ołtarzu jest wyłożona  Księga Trzeźwości.

·         W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca taca gospodarcza, będzie przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła.  Gorzkie Żale godz.9.00 i 11.00.  Zmiana Tajemnic Żywego Różańca po Mszy świętej o godz.9.00.

·         W miniony czwartek 19 lutego, pogrzeb naszego zmarłego parafianina  ś+p Lecha Buczel,  na prośbę rodziny, został zorganizowany w Lidzbarku Warmińskim.  Rodzinie  i przyjaciołom, przekazuję wyrazy współczucia i zapewniam o modlitwie w jego intencji.  ,,Wieczny odpoczynek, racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen. ”