<<< strona główna                                                                                        ARCHIWUM >>>

V Niedziela  Wielkiego  Postu  22 marca  2015r.  Ogłoszenia.

·         Dziś przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu.  Konferencja Episkopatu Polski,  postanowiła zachować zwyczaj zasłaniania Krzyży w kościołach, aż do końca Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek.  Zapraszam na Drogę Krzyżową w piątki  i  na  Gorzkie Żale w niedziele.

·         W każdą niedzielę po Mszy świętej, zapraszam wszystkie dzieci do Ołtarza, po ,, Ziarno ”.

·         Pragnę bardzo serdecznie podziękować Szanownym Parafianom za modlitwę, życzenia, kwiaty i upominki, z racji mojego Dnia Patronalnego i rocznicy urodzin.  Bóg zapłać !

·         Tegoroczne Rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii, poprowadzi Proboszcz z Bisztynka, Ksiądz mgr lic. Janusz Rybczyński.  Plan jest już umieszczony na tablicy ogłoszeń. Będę bardzo wdzięczny za ofiarowane produkty żywnościowe na stół rekolekcyjny dla kapłanów. Bóg zapłać!

·         Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie , zasłonięcie Krzyży i Obrazu w Ołtarzu głównym, a także za złożoną ofiarę w miejsce kwiatów, na zakup nowego przemysłowego odkurzacza do naszej świątyni następującym rodzinom: Marii Krzykalskiej, Katarzynie i Wiktorii Parzych, Halinie Jędrysek oraz Jerzemu Kiewiczowi.  Bóg zapłać ! Proszę, aby  w najbliższą sobotę po Mszy świętej o godz.10.00, o nasz kościół zadbały rodziny: Krystyna Domarecka,Lidia Kucharewicz,Piotr i Krzysztof Stefanowicz

·         W środę 25 marca, przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. To Dzień Świętości Życia. W tym dniu przed  23 laty, utworzono Metropolię Warmińską.

·         W czwartek 26.III, przypada wspomnienie św. Dobrego Łotra

·         Nasz kościół jest jeszcze ogrzewany, przez całą dobę, dlatego też uprzejmie proszę o zamykanie drzwi.  Bardzo dziękuję.

·         W Wielkim Poście pamiętajmy o  jałmużnie, którą można składać do skarbonek w naszym kościele.

·         Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich, np. „ Gość Niedzielny ” 5.00 zł. ,  ,,Mały Gość ” 4.00 zł, itp.,

·         W dzisiejszą niedzielę 22 marca taca w całości  jest przeznaczona, na wykup kościołów poewangelickich, zaś za tydzień z racji  V niedzieli , połowa tacy będzie przeznaczona na Archidiecezjalny Fundusz Inwestycyjny. Bóg zapłać.

·         Bardzo proszę wyznaczonych Parafian, aby tak jak w poprzednich latach, do Niedzieli Palmowej włącznie tj.29.III, przeprowadzić zbiórkę dowolnych ofiar na zakup żywych ciętych i doniczkowych kwiatów oraz tuj, do symbolicznego Grobu Pana Jezusa, a także na trzy ołtarze; i tak w Kiwitach Panie z dużego sklepu, w Kobieli : Błażej Lipiński  i Olaf Szukis,  w Rokitniku  Pani Sołtys Elżbieta Szumska oraz w Bartnikach : Pani Bożena Aleksandrowicz.  Serdeczne Bóg zapłać, zarówno zbierającym, jak i ofiarodawcom.

·         Na wniosek i prośbę Parafian zostanie wprowadzony od tego roku, od Wielkiej Środy nowy zwyczaj i obowiązek przygotowania ( a po Świętach Wielkanocy rozebrania ) Ciemnicy oraz Grobu Pana Jezusa,  przez mieszkańców poszczególnych miejscowości. Zaczniemy od Bartnik, połowa wsi, według podziału wizyty duszpasterskiej.

·         Od dzisiejszej V Niedzieli Wielkiego Postu, jest ustawiony przy prawym bocznym Ołtarzu, tak jak w poprzednich latach, kosz na dary żywności, aby pomóc na Uroczystość Wielkanocy, ubogim rodzinom naszej wspólnoty parafialnej.

·          W ubiegłym tygodniu Parafia nasza wznowiła transport i dystrybucję jabłek od sadowników z okolic Grójca, za pośrednictwem Caritas Archidiecezji Warmińskiej. W miniony wtorek 17.III, rozdaliśmy już 1900 kg jabłek. Zapraszam teraz w  najbliższy czwartek 26 marca od godz.14.00 do godz.15.30 rodziny potrzebujące,  po jabłka i marchew.  Akcja potrwa do końca maja. Pragnę bardzo serdecznie podziękować Panu Stefanowi Maruszczakowi, za bezpłatne użyczenie swojego samochodu. Dziękuję również Panom Henrykowi i Łukaszowi Szutowicz oraz Zbigniewowi Domareckiemu, za załadunek, transport i rozładunek jabłek.  Bóg zapłać!

Zapraszamy na stronę internetową :

www.parafiakiwity.pl