<<< strona główna                                                                                        ARCHIWUM >>>

XXI  Niedziela  Zwykła  23 sierpnia  2015 roku – Ogłoszenia.

·    Dziś wspominamy świętą Różę z Limy, dziewicę.

·    Jutro 24.VIII, będzie święto świętego Bartłomieja, Apostoła.

·    We wtorek 25 sierpnia wspominać będziemy świętego Ludwika, króla  i  świętego Józefa Kalasantego, prezbitera.

·    Środa 26 sierpnia – to doroczna  Uroczystość  Najświętszej Maryi  Panny  Częstochowskiej.

·    W czwartek 27 sierpnia przypada wspomnienie świętej Moniki, matki świętego Augustyna.

·    Piątek 28 sierpnia, to wspomnienie świętego Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

·    W sobotę 29 sierpnia będziemy obchodzić wspomnienie liturgiczne męczeństwa świętego Jana Chrzciciela.

·    Jest nowy numer ,,Gościa Niedzielnego” oraz ,,Małego Gościa”  i  inne czasopisma katolickie.

·    W niedziele wakacyjne zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej, zamiast ,, Ziarna ”, po obrazki.

·    W dzisiejszą niedzielę 23 sierpnia, ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchowne ,,Hosianum ” w Olsztynie.  Bóg zapłać!

·    W dni powszednie w sierpniu i wrześniu są jeszcze wolne Msze święte, które można zamawiać w różnych intencjach, bowiem każdy z nas ma za co Panu Bogu dziękować  i o dalsze łaski prosić.

·    Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie oraz żywe i świeże kwiaty następującym rodzinom :  Krystyny i Piotra Masłowskich,  Alicji  i Mieczysława Masłowskich  oraz  Haliny i  Tomasza Grzegorczyk. Dziękuję również  nowożeńcom : Agnieszce Kawalir  i  Mariuszowi  Pawluczyk, za ofiarowanie  kwiatów, zarówno przed, jak i po ślubie na Ołtarz główny i Soborowy, a także boczne Ołtarze.  Serdeczne Bóg zapłać !   Pragnę  jednocześnie podziękować mieszkańcom Rokitnika, za sprzątanie naszego kościoła i dekorację kwiatami, przez ostatnie dwa miesiące. Teraz uprzejmie proszę, aby w tym tygodniu w sobotę po Mszy świętej o godz.10.00,  o naszą świątynię zadbały następujące rodziny z Kobieli:  Izabela Mieczkowska, Teresa  Perduta  i  Krystyna  Janko. Jednocześnie zwracam się z prośbą do Parafian, aby pamiętać o podlewaniu tuj przed Cmentarzem oraz dębu papieskiego za kościołem.  Bardzo dziękuję za tę pracę.

·    W ostatnim czasie pojawiły się pszczoły nad wejściem do kościoła na wysokości 7-8 metrów od strony zachodnio-południowej. Pragnę bardzo serdecznie podziękować Strażakom z Gminnej Ochotniczej Straży Pożarnej w Kiwitach: Piotrowi Kroczak, Jerzemu Majek, Dariuszowi Bekieszczuk, Danielowi Mroczkowskiemu i Krzysztofowi Giczewskiemu, za zainteresowanie i pomoc w tej sprawie. Bóg zapłać!

·    Na indywidualną prośbę naszego parafianina Pana Czesława Miecznikowskiego, zamieszkałego Kiwity 8, tel.691-939-114, podaję informację o sprzedaży jego domu o powierzchni  9 m szerokości  i 10 m dług.  Na parterze są trzy,   a  na  pierwszym piętrze  dwa pokoje.  Dom ten może być przeznaczony do remontu  lub wyburzenia. Całość działki Nr 322  i  Nr 323  wynosi 0,96 ha.   Cena tego siedliska  wynosi  90.000 PLN.   Szczegóły na stronie internetowej: gratka.pl  i szukać w nieruchomościach, działka rolna zabudowana. Kiwity. Właściciel nieruchomości przekazuje serdeczne podziękowanie Panu Dyrektorowi mgr Aleksandrowi Olechnowiczowi, za bezinteresowne wykonanie zdjęć tej działki i pomoc w umieszczeniu informacji na portalu internetowym. Serdeczne Bóg zapłać!

·    Za tydzień 30 sierpnia, z racji  V niedzieli miesiąca, połowa ofiar zebranych na tacę, będzie przeznaczona na Archidiecezjalny Fundusz Inwestycyjny.  Pielgrzymka piesza do Stoczka Klasztornego, wyruszy o godz.9.30, razem z pątnikami z Bisztynka.

·      Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii: www.parafiakiwity.pl