<<< strona główna                                                                                        ARCHIWUM >>>

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

24 maja 2015 roku - Ogłoszenia duszpasterskie.

·        Dziś  przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

·       Jutro  w drugi Dzień Uroczystości ,,Zielonych Świątek ”, będziemy obchodzić Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Zapraszam na Uroczystą Mszę świętą z kazaniem o godz.17.00.

·       We wtorek 26 maja przypada wspomnienie świętego Filipa Nereusza, prezbitera.  To także Dzień Matki.  Pamiętajmy o życzeniach, modlitwie i upominku.

·       W środę 27 maja, przypada wspomnienie świętego Augustyna z Canterbury, biskupa. Po Mszy świętej o godz.17.00, odbędzie się próba generalna przed Uroczystością Pierwszej Komunii Świętej i Rocznicą.

·       Czwartek 28 maja, to Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu przypada 34 rocznica śmierci Sługi Bożego Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Prośmy Boga o rychłą beatyfikację.

·       W piątek 29 maja przypada wspomnienie świętej Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

·       W sobotę 30 maja przypada  IX  Rocznica nominacji Księdza Arcybiskupa Ziemby na Metropolitę Warmińskiego.

·       Zapraszam codziennie na  śpiewane Nabożeństwa  majowe o godz.16.30 ku czci Najświętszej Maryi Panny, połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu oraz krótkimi rozważaniami o Warmińskich Kapłanach Męczennikach, natomiast w soboty Litania Loretańska jest recytowana po Mszy świętej, a w niedziele śpiewana o godz.10.50.

·       W każdą niedzielę po Mszy świętej, zapraszam wszystkie dzieci do Ołtarza, po ,, Ziarno ”.

·       Jest nowy numer ,,Gościa Niedzielnego” i ,, Małego Gościa” oraz inne czasopisma religijne, do nabycia w kruchcie kościoła. Gorąco zachęcam do lektury prasy katolickiej.

·        Pragnę bardzo serdecznie podziękować za przywiezienie brzózek do naszego kościoła parafialnego, na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

·       Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie, a także za żywe i świeże kwiaty następującym rodzinom: Bożenie Giczewskiej-Kij, Teresie Buczel, Irenie Czerniawskiej i Dominice Kruszel.  Bóg zapłać !  Proszę, aby w tym tygodniu wyjątkowo w najbliższy piątek o godz.11.00, o nasz kościół zadbali  i  na Uroczystość Pierwszej Komunii świętej przygotowali: rodzice dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych.

·       W piątek 29 maja o godz. 16.30, zapraszam dzieci, rodziców dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych, ich rodziny, a także wszystkich chętnych z Parafii, do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Będzie dwóch kapłanów spowiedników z naszego Dekanatu.

·       W przyszłą niedzielę 31 maja w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, będziemy przeżywać w naszej Parafii Dzień Pierwszej Komunii oraz Rocznicę  I Komunii. Ofiary zbierane na tacę w tym dniu, zostaną przeznaczone na zakup i  wymianę w naszym kościele wszystkich żarówek na ledowe w liczbie 60 sztuk po 35 złotych jedna, co daje kwotę 2100 złotych.

·       W dzisiejszą niedzielę ofiary zbierane na tacę, są przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego ,,Hosianum ” w Olsztynie.  Bóg zapłać!

·       Serdeczne słowa Bóg zapłać przekazuję tym rodzinom, które dzielą się tym co mają i przynoszą na stół parafialny różne produkty spożywcze. Bardzo dziękuję. Zapewniam o mojej wdzięczności i kapłańskiej modlitwie.

·       Dziękuję tym, którzy wczoraj włączyli się do Adoracji Najświętszego Sakramentu i modlili się indywidualnie  oraz wspólnotowo, w ramach dorocznego czuwania  i Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym kościele. Bóg zapłać!

·         Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii: www.parafiakiwity.pl