<<< strona główna                                                                         ARCHIWUM >>>

 

 

XVII  Niedziela  Zwykła  24  lipca  2016 roku.   Ogłoszenia.

 

·    Jutro 25 lipca przypada święto świętego Jakuba Apostoła i świętego Krzysztofa.

 

·    We wtorek 26 lipca będzie wspomnienie świętych Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny.  To także Dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom.

 

·    We wtorek 26 lipca rozpoczną się oficjalnie w Krakowie Światowe Dni Młodzieży, pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka, który przybędzie do Polski 27 lipca. Zachęcam do modlitwy o owoce duchowe tych spotkań młodzieży z całego świata z Papieżem, a także o oglądania i słuchania transmisji na żywo w środkach społecznego przekazu do 31 lipca włącznie.

 

·    W piątek 29 lipca, przypada wspomnienie świętej Marty.

 

·    Sobota to wspomnienie świętego Piotra Chryzologa, biskupa i doktora Kościoła.

 

·    Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich, a także do ich prenumeraty,  takich jak : ,, Gość Niedzielny ,  ,,Mały Gość ”,  ,,L'Oservatore Romano” i inne.

 

·    Po Mszy świętej w niedziele wakacyjne zapraszam wszystkie dzieci do Ołtarza  po obrazki.

 

·    Wyrażam słowa podziękowania Wójtowi naszej Gminy - Kiwity Panu inż. Wiesławowi Tkaczukowi, za chętne i sprawne zorganizowanie samochodu technicznego z wysięgnikiem. Wynajęci specjaliści założyli 10 nowych dachówek oraz wyrównali kilkanaście porozsuwanych na dachu naszego kościoła, po ostatniej wichurze.  Pan Wójt również z własnych środków sfinansował połowę kosztów tego niezbędnego przedsięwzięcia, a drugą połowę Ksiądz Proboszcz.  Bóg zapłać !

 

·      Bardzo serdecznie dziękuję za troskę o naszą świątynię, za posprzątanie i za żywe kwiaty następującym rodzinom : Marioli i Piotrowi Pozarzyckim, Barbarze i Tadeuszowi Dawid oraz Marii Piaseckiej.  Bóg zapłać ! Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę po Mszy świętej o godz.10.00,  o nasz kościół zadbały rodziny :  Bożenna Giczewska-Kij , Teresa Buczel, Dominika Kruszel  i Irena Czerniawska.   Pragnę zachęcić do przynoszenia kwiatów, nie tylko kupionych w kwiaciarni, ale również z ogrodów i działek.

 

·    W dzisiejszą niedzielę 24 lipca ofiary zbierane na tacę, są przeznaczone w całości na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy, w ramach corocznej Akcji : święty Krzysztof  2016 rok – 1 grosz  za  1 km  bezpiecznej jazdy. Serdeczne Bóg zapłać !        Nasza Parafia każdego roku otrzymuje Dyplom Wdzięczności  z Sekretariatu Misyjnego z Warszawy.  Dyplom ten jest umieszczony na tablicy ogłoszeń w kruchcie kościoła.   Po obu Mszach świętych ministranci będą rozdawać obrazki z wizerunkiem świętego Krzysztofa  i  będzie obrzęd poświęcenie pojazdów.  Będziemy modlić się o poszanowanie zasad ruchu drogowego. Uprzejmie zapraszam wszystkich Parafian i Gości.

 

·    Bardzo serdecznie dziękuję tym osobom z Rokitnika, które skosiły i wywiozły trawę z posesji cmentarza i wokół kościoła.  Bóg zapłać !

 

·    Za tydzień 31 lipca, z racji piątej niedzieli miesiąca, połowa ofiar zebranych na tacę w formie ryczałtu, będzie przeznaczona na Archidiecezjalny Fundusz Inwestycyjny.

 

·    Wyrażam słowa podziękowania i wdzięczności rodzinom naszej wspólnoty , za przynoszone co jakiś czas różne dary żywności na stół parafialny. Otaczam wszystkich darczyńców moją kapłańską modlitwą.   Bóg zapłać !

 

·    W związku z planowaną w sierpniu rozbudową i modernizacją systemu ogrzewania naszego kościoła, zwracam się z zapytaniem do Parafian, czy może ktoś ma zbędne żeliwne kaloryfery w ilości 60 żeberek lub wie, gdzie można je nabyć – to proszę o kontakt z Ks. Proboszczem.

 

·    Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii: www.parafiakiwity.pl 

 

 

 

       <<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>