<<< strona główna                                                                                        ARCHIWUM >>>

Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła  25  października  2015 roku – Ogłoszenia duszpasterskie.

·    W dzisiejszą niedzielę wybieramy Posłów i Senatorów do Parlamentu Rzeczypospolitej. Skorzystajmy z naszego prawa wyborczego  i  wypełnijmy godnie  nasz  patriotyczny obowiązek.   Pokornie prośmy Ducha Świętego  o Dar Mądrości  i  Bojaźni Bożej,  aby wybrani przedstawiciele Narodu,  byli godni zasiadać  w Polskim  Sejmie  i  Senacie.

·    W środę 28 października przypada Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

·    W tym tygodniu w sobotę 31 października, kończymy Nabożeństwa Różańcowe.  Wszystkim pragnę bardzo serdecznie podziękować za odmawianie Różańca w kościele, w domu czy Szpitalu.  Bóg zapłać : dzieciom, młodzieży, a w sposób szczególny Pani Katechetce Izabeli Mieczkowskiej oraz  rodzicom i dziadkom. W bieżącym tygodniu każdego dnia dzieci i młodzież, otrzymają różne nagrody,  książeczki różańcowe i słodycze.

·    Pięknie dziękuję i nadal proszę o zamawianie intencji Mszy świętych nie tylko za zmarłych ( choć to godne i szlachetne ), ale też i dziękczynnych, błagalnych, rocznicowych, jubileuszowych, Panu Bogu wiadomych -itp. - itd.  jeszcze wolne w  listopadzie  i  grudniu tego roku.

·    Jest nowy numer ,,Gościa Niedzielnego” oraz ,, Małego Gościa ”  i  inne czasopisma katolickie. Uprzejmie proszę o zgłaszanie regularnej i systematycznej prenumeraty, tak jak w innych Parafiach.

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej  po ,, Ziarno ” .

·    Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie oraz za żywe chryzantemy następującym rodzinom z Kobieli : Ewie Antos, Renacie Metryka  i  Janinie Nowatkowskiej.  Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę po Mszy św. o godz.10.00,  o naszą świątynię zadbały następujące rodziny:  Jolanta Borończyk,  Edyta Bartnikowska  i  Violetta  Chodorowska.

·    Kartki na Wypominki, czyli Zaduszki za zmarłych, są wyłożone w kruchcie kościoła i na stoliku pod chórem. Bardzo proszę wyraźnie i czytelnie, najlepiej drukowanymi literami wpisać imiona i nazwiska osób zmarłych, zaznaczając – ROCZNE,  czy miesięczne. Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary na Zaduszki.

·     Wspólnota Żywego Różańca w Kiwitach otrzymała Medal Zasłużonego Darczyńcy, w podziękowaniu za wsparcie dzieła Wotum Wdzięczności Narodu Polskiego, jakim jest budowa Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Ten Medal jest umieszczony w kruchcie kościoła, w gablocie. Każdego roku w pierwszą niedzielę miesiąca, w Święto Dziękczynienia – Parafia nasza już od wielu lat wspiera budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.

·    UWAGA !!!  W przyszłą niedzielę 01 listopada, przypada UROCZYSTOŚĆ  WSZYSTKICH  ŚWIETYCH.  Msze święte będą sprawowane o godz.8.00  i  10.00.  Taca będzie gospodarcza.  Po Mszy świętej o godz.10.00, wyruszy procesja liturgiczna z Krzyżem i chorągwiami na Cmentarz parafialny.  Tam będzie pięć stacji modlitewnych i możliwość poświęcenia nowych nagrobków i pomników. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy w ostatnich dniach zadbali o czystość i estetykę grobów.  Uprzejmie proszę Pana Wójta oraz  Panie i Panów  Sołtysów, o pomoc w zorganizowaniu akcji wygrabienia i wywiezienia liści z Cmentarza oraz z posesji naszego kościoła.

·    Wzorem lat ubiegłych bardzo serdecznie proszę, aby Parafianie z poszczególnych miejscowości ofiarowali żywe chryzantemy na Ołtarz główny i Ołtarze boczne, a także na Groby Kapłanów na Cmentarzu parafialnym w Kiwitach. Serdeczne Bóg zapłać !

·            Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii: www.parafiakiwity.pl