<<< strona główna                                                                                        ARCHIWUM >>>

XVII  Niedziela  Zwykła  26 lipca  2015 roku – Ogłoszenia.

·         Dziś przypada wspomnienie świętych: Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. To dzień wdzięczności i szacunku Rodzicom, Dziadkom i Emerytom oraz ludziom w sędziwym wieku. Najlepsze życzenia przekazuję także wszystkim Solenizantkom  i  Solenizantom.  Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

·         Pragnę bardzo serdecznie podziękować  Ojcu  Mgr Rubenowi Januszowi Bekeszczukowi  OFM,  z  Zakonu  Braci Mniejszych  Franciszkanów  Bernardynów  ze Skępe  w Diecezji Płockiej, za pomoc duszpasterską w czasie swojego kapłańskiego urlopu, w rodzinnej miejscowości w Kiwitach, a także za posługę Sakramentalną i modlitewną. Bóg zapłać!

·         W środę 29 lipca przypada wspomnienie świętej  Marty.

·         W czwartek 30 lipca wspomnienie świętego Piotra Chryzologa, biskupa i doktora Kościoła.

·         W piątek 31 lipca przypada wspomnienie świętego Ignacego z Loyoli, prezbitera.

·          W I sobotę miesiąca 01 sierpnia, wspomnienie świętego Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

·         W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca taca gospodarcza.  Po Mszy św. o godz.9.00, zmiana Tajemnic Różańcowych.

·         Jest nowy numer ,,Gościa Niedzielnego” oraz inne gazety.

·         W niedziele wakacyjne po Mszy świętej, zapraszam wszystkie dzieci do Ołtarza zamiast  ,, Ziarna ” ,  po obrazki.

·         W dzisiejszą niedzielę 26.07, ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone w całości na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy, w ramach corocznej Akcji: święty Krzysztof  2015 rok – 1 grosz za 1 km bezpiecznej jazdy. Szczegółowy plakat na tablicy ogłoszeń, przy bramie głównej.   Bóg zapłać!  Po obu Mszach świętych ministranci będą rozdawać Obrazki  z wizerunkiem świętego Krzysztofa i będzie obrzęd poświecenia pojazdów. Serdecznie zapraszam

·         Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie, a także za żywe kwiaty następującym rodzinom: Bogumile i Zbigniewowi Markowskim, Mariannie i Elżbiecie Artym oraz Emilii Hryczyńskiej ze Zdzieszowic k/Opola.  Bóg zapłać! Proszę, aby w najbliższą sobotę po Mszy świętej  o godz.10.00,  o naszą świątynię zadbały rodziny : Barbara Parzych, Bożena Kolesar,  Elżbieta Parzych oraz Leszek i Krzysztof Okońscy.

·         Zapraszam do ogrodu parafialnego. Dojrzały już czerwone porzeczki. Można przyjść i nazrywać na różne przetwory jesienno-zimowe.

·         Parafia nasza poszukuje dzierżawcy na wynajem obory, do celów gospodarczych.

·         Bardzo serdecznie zapraszam chłopców i dorosłą młodzież  do Liturgicznej Służby Ołtarza.

·         Dziś w Stoczku Klasztornym w kościele Nawiedzenia NMP, o godz.12.30, odbędzie się koncert muzyczny p/t ,, Słowiańska moc ” - Ad maiorem Dei gloriam - ( na większą chwałę Bogu ).

·         Od dziś można zamawiać już Msze święte na następny 2016 rok. Pragnę przypomnieć, iż Msze święte gregoriańskie, należy zgłaszać przynajmniej pół roku, a nawet rok wcześniej

·          Zapowiedź przedślubna: III  Agata Patrycja Sklepowicz, panna, zam. w Bartnikach, Parafia tutejsza

i  Piotr Kroczak, kawaler, zamieszkały w Połapinie, Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Stoczku Klasztor.

Zapowiedź przedślubna : I  Adrian Bartnikowski, kawaler, zameldowany w Rokitniku, Parafia tutejsza  i  Anna Perzanowska, panna, zamieszkała w Samolubiu, Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Krekolach.

·         Znaleziono wczoraj dwa małe klucze na chodniku prowadzącym na Cmentarz. Można odebrać w Zakrystii.

·         Zachęcam Szanownych Parafian i Gości do noszenia na szyi, czy na piersiach krzyżyka lub medalika ( szkaplerza ).

·           Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii: www.parafiakiwity.pl