<<< strona główna                                                                                        ARCHIWUM >>>

XXVI  Niedziela  Zwykła  27 września 2015 roku – Ogłoszenia.

·    Dziś w liturgii Kościoła wspominamy świętego Wincentego a` Paulo, prezbitera.

·    Jutro 28 września przypada wspomnienie świętego Wacława, męczennika

·    We wtorek 29 września, będzie święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

·    W środę 30 września przypada wspomnienie świętego Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

·    W czwartek 01 października przypada wspomnienie liturgiczne świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. W tym dniu zwyczajem lat poprzednich, rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe, na które serdecznie zapraszam wszystkich Parafian : od poniedziałku do piątku o godz.16.00, natomiast w soboty o godz.9.30.  Bardzo proszę, aby w poniedziałki  Różaniec prowadziły pod kierunkiem Pani Katechetki dzieci z klasy O – I – II, we wtorki  III i IV, w środy V  i  VI,  w czwartki  młodzież  gimnazjalna klas  I i  II, w piątki klasa III  Gimnazjum, zaś w soboty Członkinie Żywego Różańca.  Bóg zapłać !

·    W  I  piątek miesiąca 02 października przypada wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów ;  odwiedziny chorych  z posługą sakramentalną od godz.10.00 do 13.00, natomiast spowiedź święta o godz.16.00, podczas modlitwy różańcowej. Zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do rozpoczęcia lub gorliwego kontynuowania  9  pierwszych piątków miesiąca.

·    W pierwszą sobotę miesiąca będzie Msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny.

·    Jest nowy numer ,,Gościa Niedzielnego” oraz ,, Małego Gościa ”  i  inne czasopisma katolickie.

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej  po ,, Ziarno ” .

·    Pragnę podziękować za troskę o czystość i estetykę naszego Cmentarza parafialnego, posesji wokół kościoła  mieszkańcom Kiwit ( lewa strona jadąc od Lidzbarka Warmińskiego ).  Serdeczne Bóg zapłać !

·    Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie oraz żywe i świeże kwiaty następującym rodzinom z Kobieli : Agacie Lipińskiej, Weronice Wiloch, Bogumile i Aureliuszowi Waga, Milenie Skiba, Lilli  i Dominice Maruszczak. Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę po Mszy św. o godz.10.00,  o naszą świątynię zadbały  rodziny:  Krzysztof Świerzewski, Aleksandra Ostrowska  i  Józef  Potasznik.

·    Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca, będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu.  Po Mszy świętej o godz.9.00  zmiana Tajemnic Żywego Różańca.  Taca będzie przeznaczona na cele gospodarcze,  natomiast ofiary składane do  puszek po Mszach świętych, będą przeznaczone na dzieła charytatywne  prowadzone przez Caritas Archidiecezji Warmińskiej.  Bóg zapłać !

·    W najbliższą sobotę 03 października o godz.19.00, rozpoczną się w Lidzbarku Warmińskim w Parafii świętych Apostołów Piotra i Pawła w Domu Pielgrzyma Nauki i Konferencje Przedmałżeńskie.

·    DRODZY i SZANOWNI  PARAFIANIE oraz  GOŚCIE

Pragnę z całego serca podziękować całej wspólnocie parafialnej i przybyłym gościom,  za modlitewną obecność na dzisiejszej mojej Uroczystości Jubileuszowej  z  okazji 25- lecia Kapłaństwa.  Panu Bogu składam hołd i dziękczynienie za dar życia, wiary i powołania kapłańskiego. Cieszy i raduje moje serce obecność tak licznego grona Pleno Titulo Kapłanów z naszego Dekanatu Lidzbark Warmiński na czele z  Dziekanem Księdzem Prałatem Jerzym Rożentalskim, a także z innych dekanatów. W sposób szczególny dziękuję dzisiejszemu Kaznodziei – Dziekanowi Dekanatu Reszel  Księdzu Proboszczowi Krzysztofowi Bumbulowi, za wygłoszone słowo Boże. Dziękuję Kaplanom za posługę sakramentalną w konfesjonale.  Z całego serca dziękuję mojej Mamie, braciom i całej rodzinie za modlitwę, dobrą radę i  wsparcie. Bóg zapłać !  Wyrażam słowa wdzięczności Parafianom za  pomoc w organizacji  tej Uroczystości, za upieczone ciasta, ofiarowanie ziemniaków, jajek, mięsa, owoców i warzyw, za wszelkie dobro i życzliwość,  składam wielkie - Bóg zapłać !  Pragnę serdecznie podziękować Panu Wójtowi Gminy Kiwity i jego Zastępcy oraz pracownikom, za miłą współpracę i pomoc w organizacji dzisiejszej Uroczystości, Panu Radnemu i Sołtysowi Kiwit.   Dziękuję Pani Organistce za śpiew i granie na  Eucharystii, dziękuję Zespołowi Ludowemu ,,Kiwitczanki ”, Wspólnocie Różańcowej, Nadzwyczajnemu  Szafarzowi  Komunii  Świętej, ministrantom i lektorkom.  Bardzo dziękuję Paniom pracującym w kuchni i na sali biesiadnej na czele z Panią Elżbietą Szumską. Dziękuję również za przesłane życzenia i gratulacje od osób, które z różnych powodów nie mogły dzisiaj uczestniczyć w tej Jubileuszowej Uroczystości.   Wielkie Bóg zapłać !   Na ten dzisiejszy Jubileusz ofiarowałem Panu Bogu i Matce Najświętszej, bukiety pięknych żywych kwiatów na Ołtarz Główny  i  Soborowy, a także już  3 miesiące wcześniej, w czerwcu  zakupiłem nowy zabytkowy fotel  i  4  stylowe krzesła oraz dywan na Miejsce Przewodniczenia w naszym kościele. To wszystko ode mnie,  na większą Chwałę Panu Bogu i pożytek wiernych dla naszej Wspólnoty, w podziękowaniu za doczekanie i przeżywanie Jubileuszu 25- lecia Kapłaństwa Chrystusowego. Deo gratias ! - Bogu niech będą dzięki !

·     Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

<<< strona główna                                                                                        ARCHIWUM >>>