<<< strona główna                                                                         ARCHIWUM >>>

Niedziela Świętej Rodziny : Jezusa, Maryi  i  Józefa

27  grudnia  2015 roku – Ogłoszenia duszpasterskie.

·      Dziś przeżywamy Niedzielę Świętej Rodziny : Jezusa, Maryi i Józefa.  Od III Niedzieli Adwentu włączamy się  w Kwartalne Dni Modlitw o Chrześcijańskie Życie Rodzin.

·      Jutro 28.XII, przypada liturgiczne Święto Świętych Młodzianków, męczenników.

·      W czwartek 31 grudnia zapraszam bardzo serdecznie wszystkich Parafian i Gości, na modlitewne zakończenie Starego 2015 roku.  Będzie Uroczysta Msza święta o godz.16.00 dziękczynno-przebłagalna z homilią w intencji wszystkich naszych rodzin, zarówno żywych jak i zmarłych. Po Mszy świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, rozważania, śpiew suplikacji, czyli  ,, Święty Boże ” oraz ,, Ciebie Boga wysławiamy ” i błogosławieństwo

·      UWAGA !!!  W piątek 01 stycznia rozpoczniemy NOWY 2016 ROK.  To Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Pokoju.  Gorąco przypominam  o obowiązku każdego prawdziwego katolika uczestniczenia we Mszy świętej noworocznej, pod rygorem grzechu ciężkiego. W naszym kościele w Nowy Rok,  Msze święte będą  o godz.11.00  za Parafian  oraz  o  godz.17.00.  Bardzo serdecznie zapraszam.

·      W pierwszą sobotę miesiąca 02 stycznia Msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. To także wspomnienie liturgiczne świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

·      Jest nowy numer ,,Gościa Niedzielnego” 7 zł. ( numer podwójny, świąteczny ) oraz ,, Małego Gościa ”  4 zł. i  inne czasopisma katolickie wyłożone w kruchcie kościoła.

·      W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej  po ,, Ziarno ” .

·      Pragnę bardzo serdecznie podziękować mieszkańcom Rokitnika : wieś i kolonia, za piękny wystrój naszego kościoła parafialnego w tym roku na Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Serdeczne Bóg zapłać !  Jednocześnie już z góry proszę te osoby, które dekorowały naszą świątynię, aby  w sobotę 06 lutego po Mszy świętej o godz.10.00, rozebrały choinki,  dekoracje i zabezpieczyły je na przyszły rok.

·      Mimo łagodnej zimy i kilku awarii, nasz kościół parafialny nadal jest ogrzewany codziennie.  W związku z tym uprzejmie proszę o zamykanie drzwi. Serdeczne  Bóg zapłać!

·      Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na kwartalny podatek, czyli ryczałt do Urzędu Skarbowego od każdego mieszkańca zameldowanego na stałe, na terenie naszej Parafii.  Bóg zapłać !

·      W przyszłą  I  niedzielę miesiąca będzie w miejsce homilii, Adoracja Najświętszego Sakramentu.  Po Mszy świętej o godz.9.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.  Taca po odliczeniu comiesięcznego ryczałtu na Kurię Biskupią, będzie przeznaczona na cele gospodarcze ( zakup opału ) do ogrzewania naszego kościoła.  Bóg zapłać !

·      W tym tygodniu w sobotę 02 stycznia po Mszy świętej o godz.10.00 uprzejmie proszę, aby zadbały o nasz kościół rodziny z Bartnik : Irena Kapuścińska, Krystyna Kwaśniewska i Karol Jaworski.

·      Wizytę duszpasterską, zwaną kolędą rozpocznę w tym roku w poniedziałek 04 stycznia.  Cały plan kolędy podam w przyszłą  niedzielę.

·      Pragnę bardzo serdecznie podziękować za przesłane mi życzenia Bożonarodzeniowe i Noworoczne :  Parlamentarzystom, Panu Staroście Lidzbarskiemu  i Panu Wójtowi naszej Gminy Kiwity, a także za życzenia przysłane Pocztą, telefoniczne, e-mail  i SMS -y od wielu rodzin i osób indywidualnych.  Serdeczne Bóg zapłać !   Zapewniam  o mojej wdzięczności i modlitwie.

·      Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii: www.parafiakiwity.pl

<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>