<<< strona główna                                                                         ARCHIWUM >>>

 

 

XXII  Niedziela  Zwykła  28  sierpnia  2016 roku. Ogłoszenia.

 

·         Jutro 29 sierpnia będziemy obchodzić wspomnienie męczeństwa świętego Jana Chrzciciela.

 

·         W czwartek 01 września przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej Pokoju.  To także Dzień pamięci ofiar II wojny światowej  i  modlitw o pokój na świecie.

 

·         W czwartek 01 września o godz.9.00 zapraszam dzieci  i młodzież oraz nauczycieli i wychowawców z Zespołu Szkół w Kiwitach, a także rodziców i dziadków na uroczystą Mszę świętą z homilią i błogosławieństwem, z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. W tym dniu po południu o godz.16.30 – zapraszam na tak zwaną Godzinę Świętą, podczas której będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz modlitwy o powołania i za powołanych do życia konsekrowanego.

 

·         W  I piątek 02 września odwiedziny chorych od godz.10.00 do 13.00, a po południu o godz.16.30  Spowiedź święta.  Gorąco zachęcam dzieci i młodzież, a także dorosłych do rozpoczęcia i kontynuowania 9 pierwszych piątków miesiąca. W tym dniu przypada wspomnienie błogosławionej Bronisławy, dziewicy.   Po Mszy świętej Litania ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

·         W pierwszą sobotę 03 września przypada wspomnienie świętego Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

 

·         W przyszłą  I  niedzielę miesiąca 04 września  po Mszy świętej o godz.9.00, zmiana Tajemnic Żywego Różańca. W miejsce homilii, będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu.  Taca gospodarcza ( po odjęciu comiesięcznego ryczałtu na potrzeby Archidiecezji Warmińskiej ) , będzie przeznaczona na naprawę i modernizację ogrzewania kościoła,   a także na wymianę drzwi wejściowych do naszej świątyni. Bóg zapłać!

 

·         Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich, a także do ich prenumeraty,  takich jak : ,, Gość Niedzielny ,  ,,Mały Gość ”,  ,,L'Oservatore Romano” i inne.

 

·         Zapraszam wszystkie dzieci po Mszy świętej do balustrady ołtarzowej po obrazki.

 

·           Bardzo serdecznie dziękuję za troskę o naszą świątynię, za posprzątanie i zakup środków czystości, takich jak : mopy, płyn do posadzki, przyrząd do usuwania kurzu na wysokości, ścierki i rękawice - następującym rodzinom : Małgorzacie Szutowicz, Elzie Kuźmińskiej, Izabeli Pawelczyk, Władysławie Kuryłowicz, a także wczorajszym nowożeńcom : Anecie-Annie Kuryłowicz i Robertowi Borzymowskiemu i ich rodzicom - za 12 pięknych bukietów żywych kwiatów na wszystkie Ołtarze do całego kościoła. Serdeczne Bóg zapłać !  Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę po Mszy świętej o godz.10.00,  o nasz kościół zadbały rodziny z Rokitnika : Bożena Kiewicz, Mariola Bruździak i Renata Zwolińska.   Pragnę zachęcić do przynoszenia kwiatów, nie tylko kupionych w kwiaciarni, ale również z ogrodów i działek.

 

·         Dziś w niedzielę 28 sierpnia o godz.9.30, wyrusza Piesza Pielgrzymka sprzed naszego kościoła w Kiwitach na doroczny Odpust, do Sanktuarium Matki Pokoju w Stoczku Klasztornym, razem z pątnikami z Bisztynka.  Serdecznie zapraszam, kto może do wspólnego pieszego pielgrzymowania.  Szczegółowy plakat na tablicy ogłoszeń.

 

·         Dziękuję Parafianom i Gościom za zapalanie elektrycznych świec w kandelabrze, polecając Panu Bogu różne intencje osobiste i rodzinne. Składane ofiary o nominale  1 – 2 lub 5 złotych, są przeznaczone na energię elektryczną  i  na utrzymanie naszej świątyni.   Bóg zapłać !

 

·    Wszystkim Parafianom i Gościom życzę miłego i bezpiecznego wypoczynku  oraz  szczęśliwych powrotów z wakacji i urlopów, a Solenizantom i Jubilatom obchodzącym w tym tygodniu swój dzień patronalny, przekazuję najlepsze życzenia niezłomnej wiary, zdrowia i dalszego Bożego błogosławieństwa.

 

·    Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii: www.parafiakiwity.pl 

 

 

 

       <<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>