<<< strona główna                                                                                        ARCHIWUM >>>

Niedziela  Palmowa, czyli Męki Pańskiej  29 marca  2015r.  Ogłoszenia duszpasterskie.

·       Dziś przeżywamy Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej. To światowy Dzień Młodych.

·       W każdą niedzielę po Mszy świętej, zapraszam wszystkie dzieci do Ołtarza, po ,, Ziarno ”.

·       Tegoroczne Rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii, przeprowadził Proboszcz z Bisztynka, Ksiądz mgr lic. Janusz Rybczyński, któremu bardzo serdecznie dziękuję. Słowa wdzięczności kieruję do kapłanów spowiedników z Lidzbarka Warmińskiego, ze Stoczka Klasztornego  i  z Krekol.  Bóg zapłać.  Wyrazy podziękowania przekazuję Parafianom za ofiarowane produkty żywnościowe na stół rekolekcyjny dla kapłanów, a także Paniom i mojej Mamie za przygotowanie posiłków i posługę w kuchni.  Bóg zapłać !

·       Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie, a także za złożoną ofiarę w miejsce kwiatów, na zakup nowego przemysłowego odkurzacza do naszej świątyni następującym rodzinom: Krystynie  i Zbigniewowi Domareckim, Lidii Kucharewicz  oraz  Piotrowi  Stefanowicz.  Bóg zapłać ! Proszę, aby  w najbliższą Wielką Sobotę tj. 04 kwietnia od godz.10.00 do 12.00, o nasz kościół zadbały rodziny : Teresa Lipnicka, Jolanta Chodorowska  i  Ewa Patoleta.

·       Bardzo serdecznie zapraszam Parafian i Gości w Wielki Wtorek 31 marca na Misterium Paschalne Męki Pańskiej, w kościele o godz.12.00, w wykonaniu uczniów Publicznego Gimnazjum w Kiwitach, pod kierunkiem polonistki Pani mgr Krystyny Dajnowskiej.

·       W dzisiejszą niedzielę 29 marca z racji  V niedzieli miesiąca, połowa tacy jest przeznaczona na Archidiecezjalny Fundusz Inwestycyjny, a druga połowa na potrzeby Parafii. Bóg zapłać.

·       Pragnę podziękować za zbiórkę dowolnych ofiar na zakup żywych ciętych i doniczkowych kwiatów oraz tuj, do symbolicznego Grobu Pana Jezusa, a także na ołtarze; i tak w Kiwitach Paniom z dużego sklepu:Elżbiecie Żydonik, Jolancie Chodorowskiej i Wioletcie Skomorucha, w Kobieli  Błażejowi Lipińskiemu,  w Rokitniku  Pani Sołtys Elżbiecie Szumskiej oraz w Bartnikach :Pani Bożenie Aleksandrowicz. Bóg zapłać!

·       Od ubiegłej -  V Niedzieli Wielkiego Postu, jest ustawiony przy prawym bocznym Ołtarzu, tak jak w poprzednich latach, kosz na dary żywności, aby pomóc na Uroczystość Wielkanocy, ubogim rodzinom naszej wspólnoty parafialnej.

·       Parafia nasza kontynuuje transport i dystrybucję jabłek od sadowników z okolic Grójca, za pośrednictwem Caritas Archidiecezji Warmińskiej.  W miniony czwartek 26 marca rozdaliśmy 2160 kg jabłek oraz 2000 kg marchwi.  Akcja potrwa do końca maja. Pragnę bardzo serdecznie podziękować Panu Łukaszowi, Marcinowi i Edycie Bartnikowskim z Kobieli, za bezpłatne użyczenie swojego samochodu. Dziękuję również Markowi Antos oraz Zbigniewowi Domareckiemu, za załadunek, transport i rozładunek jabłek i marchwi, a także Panu Krzysztofowi Parzychowi za użyczenie ciągnika  do rozładunku owoców i warzyw tu na miejscu.  Bóg zapłać!

·       Zapowiedzi przedślubne drugie :

Paulina Filipek, panna zamieszkała obecnie w Kierwinach, Parafia Stoczek Klasztorny ( wcześniej w Bartnikach Parafia tutejsza ) oraz Damian Perlejewski, kawaler zamieszkały w Parafii Świętego Krzyża w Krekolach.

Anna Majek, panna zamieszkała w Kiwitach, Parafia tutejsza oraz Paweł Bartczak, kawaler zamieszkały Magierowa Wola, Parafia Ofiarowania Pańskiego w Ostrołęce nad Pilicą.

·       Chorych odwiedzę z posługą sakramentalną w ich domach, w Wielki Wtorek 31 marca od godz.9.30  do 12.00.

·       Zapraszam do gorliwego udziału w Święte Triduum Paschalne, w Wielki Czwartek, w Wielki Piątek  i  Wielką Sobotę o godz.17.00

·       W Wielki Piątek Droga Krzyżowa o godz.20.00.  Dodatkowa Spowiedź święta od godz.20.00 do 21.00. Adoracja do 22.00

·       W Wielką Sobotę święcenie pokarmów o godz.12.00  i  13.00.  Spowiedź od 12.10 do 13.00.  Adoracja do godz.22.00.