<<< strona główna                                                                         ARCHIWUM >>>

 

 

         IX Niedziela  Zwykła  29 maja 2016 r.   Ogłoszenia parafialne.

 

·        W miniony poniedziałek 23 maja w naszej wspólnocie parafialnej -  był Dzień  Adoracji  Najświętszego Sakramentu.  Bardzo serdecznie dziękuję przedstawicielom każdej miejscowości naszej Parafii, za przynajmniej godzinne czuwanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem.   Bóg zapłać !  

 

·        Jutro przypada wspomnienie świętego Jana Sarkandra , prezbitera i męczennika oraz świętej Zdzisławy.  

                        

·        We wtorek 31 maja obchodzone będzie święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu kończymy śpiewane w naszym kościele, a także przy Krzyżach i Kapliczkach - Nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej.  Wszystkim, którzy uczestniczyli we wspólne modlitwie - Bóg zapłać !

 

·        W środę 01 czerwca, we wspomnienie świętego Justyna męczennika, będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Dziecka.  Zapraszam na Eucharystię w intencji wszystkich dzieci z naszej Parafii, o potrzebne dla nich łaski Boże. Wszystkie dzieci otrzymają po Mszy świętej upominki.

 

·        W I czwartek miesiąca Msza święta wotywna o Jezusie Chrystusie Najwyższym i wiecznym Kapłanie. Na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, będzie poświęcenie wianków z ziół i kwiatów oraz procesja Eucharystyczna wokół kościoła.

 

·        W I piątek miesiąca 03 czerwca, będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.  Jest szczególny Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.  Post w tym dniu – nie obowiązuje.  Odwiedziny chorych od godz.10.00, natomiast Spowiedź święta od godz.16.30.

 

·         W I sobotę miesiąca 04 czerwca przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

 

·        W przyszłą  I  niedzielę miesiąca po Mszy świętej o godz.9.00,  zmiana Tajemnic Żywego Różańca.  Taca będzie  gospodarcza.  W miejsce homilii,  Adoracja Najświętszego Sakramentu, śpiewana Litania ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, a także modlitwy o uświęcenie kapłanów i o nowe powołania do życia konsekrowanego.

 

·        Na stoliku pod chórem są jeszcze wyłożone listy poparcia dla Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej ,,Stop aborcji ” . Osoby, które chciałyby poprzeć tę inicjatywę, proszone są o wpisanie imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer ewidencyjny, czyli  (pesel )  oraz podpis.

 

·        Bardzo dziękuję tym Parafianom ( lewa strona Kiwit jadąc z Lidzbarka Warmińskiego ) , którzy wykosili  na Boże Ciało i wywieźli trawę z cmentarza, wokół kościoła i przed domem parafialnym.  Serdeczne Bóg zapłać!

 

·        Zachęcam i proszę o nabywanie i czytanie czasopism katolickich wyłożonych w kruchcie naszego kościoła, takich jak,, Gość Niedzielny”,,Mały Gość ”,, L'Oservatore Romano”.

 

·        Po Mszy świętej w każdą niedzielę zapraszam   wszystkie dzieci do Ołtarza  po ,, Ziarno ” .

 

·          Bardzo serdecznie dziękuję za troskę o naszą świątynię, za posprzątanie i uporządkowanie kwiatów z Bożego Ciała, a także za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła następującym rodzinom : Danucie Bekieszczuk, Janinie i Gabrieli Maziarskim, Halinie Olechnowicz oraz Aleksandrze Bilickiej.  Bóg zapłać ! Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę   po Mszy świętej o godz.10.00, o nasz kościół zadbały następujące rodziny : Maria Krzykalska,  Katarzyna Parzych, Jerzy Kiewicz  i  Zbigniew Parzych.

 

·        W dzisiejszą niedzielę z racji  V niedzieli miesiąca, połowa ofiar z zebranej tacy,  będzie przeznaczona  na Archidiecezjalny Fundusz Inwestycyjny.  Bóg zapłać !

 

·        Wyrażam słowa podziękowania i wdzięczności całej wspólnocie parafialnej za piękne przygotowanie 4 Ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała, za przekazanie kwiatów do naszego kościoła, za udekorowanie okien wzdłuż trasy procesji.  Dziękuję Nadzwyczajnemu Szafarzowi Komunii Świętej za znaczącą pomoc i zaangażowanie w organizację procesji, Pani Organistce i wszystkim śpiewającym, Zespołowi Ludowemu ,, Kiwitczanki ” , Członkiniom Żywego Różańca,  Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kiwitach za asystowanie i kierowanie ruchem ulicznym, dzieciom komunijnym i rocznicowym, sypiącym kwiatki, ich rodzicom, ministrantom, lektorkom, osobom niosącym Krzyż,  baldachim, chorągwie i wstążki, poduszki procesyjne, Obraz Matki Bożej, prowadzących w procesji kapłana.  Wszystkim Parafianom i Gościom za modlitewną  i jakąkolwiek pomoc składam staropolskie – Bóg zapłać !!!

 

·    Zapowiedź przedślubna pierwsza : Gabriela Mieczkowska, panna, córka Izabeli i Mieczysława, zamieszkała w Kobieli, Parafia tutejsza  i Hubert Karbownik, kawaler, syn Marii i Jana, zamieszkały w Parafii świętej Elżbiety w Kraszewie.

 

·        Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii: www.parafiakiwity.pl 

 

 

 

       <<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>