<<< strona główna                                                                                        ARCHIWUM >>>

XXII  Niedziela  Zwykła  30 sierpnia  2015 roku – Ogłoszenia.

·    Kończą się wakacje, w związku z tym zapraszam w najbliższy wtorek 01 września o godz.9.00,  na Uroczystą Mszę świętą z racji rozpoczęcia nowego Roku szkolnego i katechetycznego, o Boże błogosławieństwo dla  dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Kiwitach oraz nauczycieli i wychowawców, a także rodziców i dziadków.

·    We wtorek 01.IX, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej Pokoju,  to także Dzień Pamięci Ofiar II wojny światowej oraz Dzień modlitw o pokój na świecie.

·    Środa 02.IX,  to wspomnienie  bł. Bronisławy, dziewicy.

·    W  I  czwartek miesiąca 03 września, przypada wspomnienie świętego Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Zapraszam na Godzinę Świętą, godz.16.30, podczas której będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz modlitwy o powołania i za powołanych do życia konsekrowanego.

·    W  I  piątek miesiąca 04 września odwiedziny chorych  od godz.10.00 do 13.00.  Po południu o godz.16.30 spowiedź święta. Gorąco zachęcam i proszę dzieci i młodzież, a także dorosłych do rozpoczęcia i kontynuowania  9 pierwszych piątków miesiąca. Msza św. wotywna i Litania ku czci NSPJ.

·    W I sobotę sobotę miesiąca 05 września Msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny.

·    W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca taca gospodarcza. Po Mszy świętej o godz.9.00 zmiana Tajemnic Różańcowych. Podczas obu Eucharystii, będzie poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom klas  ,, O ” i ,, I ” .  Bardzo serdecznie zapraszam dzieci z rodzicami i dziadkami.

·    Jest nowy numer ,,Gościa Niedzielnego” oraz ,, Małego Gościa ”  i  inne czasopisma katolickie.

·    W niedziele wakacyjne zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej, zamiast ,, Ziarna ” , po obrazki.

·    Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie oraz żywe i świeże kwiaty następującym rodzinom z Kobieli:  Izabeli Mieczkowskiej, Teresie Perduta  i  Krystynie Janko.   Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę po Mszy świętej o godz.10.00,  o naszą świątynię zadbały następujące rodziny:  Zbigniew Szypulski,  Grzegorz Gleszczyński  i  Tomasz Szukis. Jednocześnie zwracam się z prośbą do Parafian, aby pamiętać o podlewaniu tuj przed Cmentarzem oraz dębu papieskiego za kościołem.  Bardzo dziękuję za tę dodatkową pracę.

·    Dzisiaj 30 sierpnia, z racji  V niedzieli miesiąca, połowa ofiar zebranych na tacę, będzie przeznaczona na Archidiecezjalny Fundusz Inwestycyjny, natomiast druga połowa na potrzeby naszej Parafii.  Serdeczne Bóg zapłać !

·    Pragnę podziękować za pomoc w corocznej akcji prasowania i zwiezienia słomy z pól  po żniwach, do ogrzewania domu parafialnego.  W sposób szczególny dziękuję Panu Stefanowi Maruszczakowi za użyczenie prasy i swego ciągnika, Panu Zenonowi Kamłajowi za sprasowanie słomy, Panu Helmutowi Langkau za użyczenie swego ciągnika, Panu Czesławowi  i  Marcinowi  Jaksina, za pożyczenie przyczepy do transportu słomy, Panu Jerzemu Kuształa, za pozostawienie skoszonej słomy na swoim polu. Dziękuję również za pomoc w zwózce słomy Panom : Danielowi Szal, Danielowi Mroczkowskiemu, Danielowi Skiba, Krzysztofowi Giczewskiemu oraz Urszuli Filipek.  Bogu niech będą dzięki !   Bóg zapłać !

·     Pielgrzymka piesza do Stoczka Klasztornego  na Uroczystości odpustowe wyrusza dzisiaj, o godz.9.30, razem z pątnikami z Bisztynka, z parkingu przed kościołem.

·    Wszystkim Parafianom i Gościom życzę szczęśliwych powrotów z wakacji i urlopów, a Solenizantom i Jubilatom obchodzącym w tym tygodniu swój dzień patronalny, przekazuję najlepsze życzenia niezłomnej wiary, zdrowia  i dalszego Bożego błogosławieństwa.

·     Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii: www.parafiakiwity.pl