<<< strona główna                                                                                        ARCHIWUM >>>

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

31 maja 2015 roku - Ogłoszenia duszpasterskie.

·        Dziś  obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W naszej Parafii przeżywamy Dzień Pierwszej Komunii Świętej, o godz.11.00.  Siedmioro (7) dzieci po raz pierwszy przyjmie Pana Jezusa do swego serca:  Dominika Adamkiewicz, Bartosz Maruszczak, Krzysztof Metryka, Konrad Pączkowski, Dawid Potasznik, Michał Szukis  i Weronika Zwolińska, a także czworo (4) dzieci przeżywa dziś swoją rocznicę Pierwszej Komunii Świętej:  Adam Borończyk, Karolina Filipek, Magdalena Langkau  i  Klaudia Szulżycka.  Modlimy się dla nich o Boże błogosławieństwo. Dziś także będą poświęcone świece i obrazki komunijne. Natomiast w poniedziałek książeczki, we wtorek medaliki, łańcuszki i krzyżyki, a w środę różańce. Dzieci przychodzą  z rodzicami codziennie o godz.16.40 na Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W  Uroczystość Bożego Ciała, kończymy tzw. ,,biały tydzień”.

·       Jutro 01 czerwca, we wspomnienie świętego Justyna męczennika, będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszam na Mszę świętą w intencji wszystkich dzieci z naszej Parafii, o potrzebne dla nich łaski Boże.

·       We wtorek 02 czerwca, przypada wspomnienie świętych męczenników Marcelina i Piotra.

·       W środę 03 czerwca, będzie wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy oraz świętego Jana XXIII, papieża.

·       UWAGA !!!  W czwartek 04 czerwca, będziemy świętować UROCZYSTOŚĆ  NAJŚWIĘTSZEGO  CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA, czyli  BOŻE  CIAŁO. Msze święte o godz.8.00 i 10.00.  Po drugiej Mszy świętej w intencji Wszystkich Parafian i Gości, będzie procesja do 4 Ołtarzy. Bardzo proszę o przyozdobienie domów wzdłuż trasy procesji. Tradycyjnie już proszę o przygotowanie  I Ołtarza mieszkańców Bartnik,  II  Ołtarza mieszkańców Rokitnika,  III Ołtarza mieszkańcy Kiwit (kolonia w kierunku Trutnowa),  a  IV  Ołtarza mieszkańców Kobieli ( prawa strona wsi ). Jak zawsze do udziału i pomocy zapraszam także Strażaków z OSP w Kiwitach do niesienia Krzyża i baldachimu oraz asystowania w czasie procesji Księdzu Proboszczowi. Duży Różaniec poniosą Członkinie Koła Żywego Różańca. Do procesji bierzemy chorągwie pojedyncze: Łukasz Karczewski i Mateusz Pawlik, natomiast chorągwie ze wstążkami: Andrzej Adamkiewicz, Tomasz Maruszczak, Piotr Maruszczak, Mariusz Prokopowicz. Szarfy poniosą Panie ,,Kiwitczanki” w strojach ludowych. Za baldachimem idą osoby śpiewające z książeczkami. Chłopcy i dziewczynki pierwszokomunijne  oraz  rocznicowe idą w albach przed ministrantami. Do sypania kwiatków proszę dziewczynki  z  klas  O, I, II i III, pod czujnym okiem rodziców.  Próba sypania kwiatków będzie z Panią Katechetką, we wtorek po Mszy świętej o godz.17.00. Poduszki poniosą : Laura Dziadosz, Julia Kawalir, Dominika Maruszczak i Martyna Filipek. Obraz Matki Bożej będą niosły: Monika Opalach, Żaneta Mróz, Katarzyna Zawadzka i  Patrycja Dąbrowska. Uprzejmie proszę, aby w tym roku do I  Ołtarza poprowadzili Księdza Proboszcza Panowie z Bartnik: Czesław i Arkadiusz Prokopowicz,  do II  Ołtarza Panowie z Rokitnika: Andrzej Kaczorowski i Mieczysław Masłowski,  do III  Ołtarza Panowie z Kiwit: Czesław Jaksina i Tadeusz Karczewski, a do IV  Ołtarza Panowie z Kobieli : Tomasz Borończyk i Marcin Bartnikowski.

·       W I piątek miesiąca  05 czerwca przypada wspomnienie świętego Bonifacego, biskupa. Odwiedziny chorych od godz.10.00 do 13.00.  Spowiedź święta od godz.16.30.

·       W I sobotę 06.VI, będzie wspomnienie św. Norberta, biskupa.

·       W przyszłą I niedzielę miesiąca po Mszy świętej o godz.9.00 będzie zmiana Tajemnic Żywego Różańca. W miejsce homilii będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu o uświęcenie kapłanów i  o powołania do życia konsekrowanego.

·       Zakończyliśmy śpiewane Nabożeństwa  majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu oraz krótkimi rozważaniami o Warmińskich Kapłanach Męczennikach. Serdeczne Bóg zapłać za wspólne modlitwy w kościele, a także  przy Kapliczkach i Krzyżach.

·       W każdą niedzielę po Mszy świętej, zapraszam wszystkie dzieci do Ołtarza, po ,, Ziarno ”.

·       Jest nowy numer ,,Gościa Niedzielnego” i ,, Małego Gościa” oraz inne czasopisma religijne, do nabycia w kruchcie kościoła.  Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

·       Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie, za uporządkowanie też kruchty bocznej oraz za żywe i świeże kwiaty oraz za dekoracje rodzicom dzieci pierwszokomunijnych  i rocznicowych, a także za Dar Ołtarza, w postaci nowego,  pięknego Ornatu Maryjnego. Dziękuję również  nowożeńcom za kwiaty.  Bóg zapłać !  Proszę, aby w tym tygodniu wyjątkowo w najbliższy piątek po godz.17.00, o nasz kościół zadbały następujące rodziny: Zenona Przybylska,  Barbara  i  Izabela Karczewska.

·       W dzisiejszą niedzielę 31 maja w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej  ofiary zbierane na tacę, a także za tydzień taca gospodarcza 07.VI, zostaną przeznaczone na zakup i wymianę w naszym kościele wszystkich żarówek na ledowe w liczbie 60 sztuk po 35 złotych jedna, co daje kwotę 2100 złotych.  Bardzo serdecznie dziękuję za wyrozumiałość  i hojność na to ważne i potrzebne przedsięwzięcie. Bóg zapłać.

·       Zarząd Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej zaprasza wszystkich rolników płatników podatku rolnego do wzięcia udziału w wyborach do organów Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej. Głosowanie na kandydatów do Rad Powiatowych odbędzie się dziś 31 maja 2015 roku od godz.8.00 do 18.00 w Świetlicy Wiejskiej w Stoczku Klasztornym.

·         Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii: www.parafiakiwity.pl

<<< strona główna                                                                                        ARCHIWUM >>>