<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

Troska o Cmentarz parafialny w 2021 roku

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

Aktualna lista osób uczestniczących w Nieustającym Różańcu

9 - dnia każdego miesiąca : maj 2020 r.

XXVIII Niedziela Zwykła – 10 października 2021 r. Ogłoszenia duszp.

·        W dzisiejszą II niedzielę miesiąca 10 października, przeżywamy XXI -
Dzień Papieski.  Po Mszach świętych odbędzie się zbiórka
do puszek na Fundusz stypendialny Fundacji ,, Dzieło Nowego Tysiąclecia ” , natomiast taca gospodarcza, będzie przeznaczona na wykonanie nowej tablicy informacyjnej na cmentarzu oraz dwóch nowych tablic przed kościołem o  historii naszej świątyni i aktualny porządek Mszy świętych.  Serdeczne Bóg zapłać za wsparcie tej ważnej inicjatywy.

·        Zwyczajem lat poprzednich w październiku rozpoczęliśmy Nabożeństwa Różańcowe, na które serdecznie zapraszam wszystkich Parafian : od poniedziałku do piątku o godz.16.30, natomiast w soboty przez cały rok o godz.9.30.  Bardzo proszę, aby w poniedziałki Różaniec prowadziły pod kierunkiem Pań Katechetek i Rodziców, dzieci z klasy O – I  ;  we wtorki - klasa III ;  w środy II i IV ;  w czwartki V i  VI  ;  w piątki VII i VIII  oraz młodzież ze Szkół średnich i pracująca , zaś  w soboty Wspólnota Żywego Różańca.

·        W poniedziałek 11.X, przypada wspomnienie św. Jana XXIII , papieża.

·        We wtorek 12 października obchodzimy wspomnienie błogosławionego Jana Beyzyma, prezbitera. W tym dniu w Stoczku Klasztornym odbędzie się uroczystość wprowadzenia relikwii błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego podczas Mszy świętej o godz.17.00.

·        W środę 13 października będziemy przeżywać wspomnienie błogosławionego Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

·        W czwartek 14 października przypada wspomnienie świętej Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy.  To także Dzień Edukacji Narodowej, zwany Dniem Nauczyciela.  Ogarniamy modlitwą nauczycieli i wszystkich odpowiedzialnych za wychowanie młodego pokolenia Polaków.

·        W piątek 15 października przypada wspomnienie liturgiczne św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. To Dzień dziecka utraconego.

·        Sobota 16 października -  to wspomnienie świętej Jadwigi Śląskiej.

·        Jest nowy, aktualny  numer ,, Gościa Niedzielnego ” w cenie 6 zł i ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł.   Pozostałe czasopisma ofiara dowolna.

·        Bardzo dziękuję  za składane ofiary na wykonane już nowe alejki na naszym cmentarzu parafialnym, a także za opłaty na wywóz nieczystości stałych z cmentarza .  Serdeczne Bóg zapłać !

·          Bardzo dziękuję za posprzątanie naszego kościoła, za żywe kwiaty i za środki czystości, następującym rodzinom : Teresie i Stanisławowi Jakubowskim, Annie i Henrykowi Skarul  oraz Andrzejowi Wawrykiwiczowi .  Bóg zapłać !      Uprzejmie proszę w najbliższą sobotę  16 października , o godz.10.45 ,  aby o nasz kościół zadbały następujące rodziny : Małgorzata Langkau,  Paweł Kucharewicz  i Teresa Langkau.

·        W każdą niedzielę zapraszam dzieci po Mszy świętej po ,,Ziarno”.

·        W ubiegłą niedzielę 03 października zbieraliśmy ofiary do puszek po Mszach świętych od naszej Parafii , na pomoc Rodzinie Państwa Jana i Leokadii Kawalir z Bartnik, po strasznym pożarze, jaki wybuchł w nocy 21/22 września. Przekazaliśmy kwotę w wysokości 1428 zł. Ogarniamy całą rodzinę naszą modlitwą w tej tak dramatycznej sytuacji i głęboko ufamy , że Pan Bóg i dobrzy ludzie nie opuszczą człowieka w biedzie i potrzebie. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom !

·        W dzisiejszą niedzielę 10 października po Mszy świętej o godz.11.00 zapraszam na spotkanie organizacyjno-formacyjne, zarówno obecnych ministrantów, jak i nowych kandydatów : dzieci , młodzież i dorosłych - do Liturgicznej Służby Ołtarza.

·        W przyszłą niedzielę 17 października ofiary zbierane na tacę, będą przeznaczone na kwartalne ubezpieczenie od nieszczęść naszego kościoła, plebanii i trzech budynków gospodarczych.

·        UWAGA !  Zostały wyłożone na stoliku pod chórem koperty, a w nich kartka A5 - wzór z logo naszej Parafii na WYPOMINKI, które będą czytane codziennie w listopadzie na zakończenie Mszy świętej o godz.17.00, przed błogosławieństwem, połączone z Koronką do Miłosierdzia Bożego. Pragnę poinformować Szanownych Parafian, w tym roku z racji zakończenia budowy nowych alejek na Cmentarzu, w celu zredukowania zadłużenia, ofiary składane na Wypominki, również zostaną przeznaczone na ten właśnie cel.   Serdeczne Bóg zapłać !

·        W sobotę 09 października odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku w Kiwitach naszą zmarłą Parafiankę w wieku 69 lat ś+p Halinę Jaksina.  Rodzinie raz jeszcze przekazuję wyrazy głębokiego współczucia i dar mojej kapłańskiej modlitwy. ,, Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci.  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen .