<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

Troska o Cmentarz parafialny w 2022 roku

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

Aktualna lista osób uczestniczących w Nieustającym Różańcu

9 - dnia każdego miesiąca : maj 2020 r.

XIX Niedziela Zwykła 07 sierpnia 2022 r. Ogłoszenia duszpasterskie.

·       Dziś w I niedzielę miesiąca , po Mszy świętej o godz.9.00, zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Taca w formie ryczałtu na potrzeby Archidiecezji Warmińskiej. Bóg zapłać.

·       Pamiętajmy, że sierpień każdego roku – to miesiąc trzeźwości narodowej.

·       Jutro 08 sierpnia przypada wspomnienie świętego Dominika, prezbitera

·       We wtorek 09 sierpnia obchodzimy święto świętej Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy. To także Dzień Nieustającego Różańca.

·       W środę 10 sierpnia przypada święto świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika.

·       Czwartek 11 sierpnia – to wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny Świętolipskiej, Matki Jedności Chrześcijan.

·       W piątek 12 sierpnia przypada wspomnienie świętej Klary, dziewicy, a w sobotę świętych męczenników Poncjana, papieża i Hipolita, prezbitera.

·       W przyszłą II niedzielę miesiąca , taca gospodarczo-inwestycyjna, będzie przeznaczona na 20% wkład własny naszej Parafii , w realizacji wymiany 10 okien - na nowe, drewniane w budynku zabytkowej plebanii, który wynosi 7000 złotych, plus 3000 zł za projekt wraz z inwentaryzacją oraz 1500 zł , za profesjonalne badania stratygraficzne wymagane przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, czyli łącznie 11500 złotych. Pozyskane środki na ten cel to 20 000 zł , z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Olsztynie i 10 000 zł od Urzędu Gminy w Kiwitach. Wartość tej całej inwestycji wyniesie 41500 złotych. Bóg zapłać

·       Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół , za posprzątanie i przygotowanie bukietów żywych kwiatów , następującym rodzinom : Hannie Kaczorowskiej, Annie Maruszczak oraz Lubomile-Annie Kaczorowskiej. Bóg zapłać ! Uprzejmie proszę w najbliższą sobotę 13 sierpnia , o godz.10.45, aby o nasz kościół , zadbały rodziny : Marianna Artym, Bogumiła Markowska i Elżbieta Artym. Bardzo dziękuję za kwiaty ogrodowe, przynoszone do naszej świątyni, Pani Michalinie Kufieta, w piątki przed godz.17.00 lub w soboty przed godz.10.00. Bóg zapłać !

·       W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej, po ,, Ziarno ” i różne upominki.

·       W sierpniu , w dni powszednie - są jeszcze wolne intencje mszalne. Zachęcam do ich zamawiania. Od dzisiejszej niedzieli 07 sierpnia, będą już przyjmowane intencje Mszy świętych na nowy 2023 rok. UWAGA ! kto planowałby zamawiać 30 intencji Mszy świętych gregoriańskich, to bardzo proszę o zgłoszenie , przynajmniej pół roku wcześniej.

·       Dziękuję mieszkańcom Bartnik za skoszenie i wywiezienie , w ubiegłym tygodniu trawy z posesji kościoła, cmentarza i ogrodu parafialnego. Bóg zapałać. W sierpniu zapraszam mieszkańców Rokitnika.

·       DRODZY PARAFIANIE I GOŚCIE ! , mamy duży i piękny kościół gotycki w Kiwitach, zamiast obciążać swoje nogi i kręgosłup stojąc pod chórem, zachęcam i proszę o zajmowanie miejsc w wygodnych ławkach, zwłaszcza rodzice z dziećmi.

·       Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie, zaprasza w piątek 12.VIII, o godz.15.00 na modlitwę w intencji , o uwolnienie od wszelkich zniewoleń. Zakończenie, o godz.21.00 Apelem Maryjnym. Szczegóły na plakacie.

·       Jest nowy numer ,, Gościa Niedzielnego ” w cenie 8 złotych.

·       Usilnie modlę się i pokornie proszę osoby mieszkające w konkubinatach, wolnych związkach partnerskich i związanych cywilnie ze sobą , ale bez przeszkód kanonicznych, o przezwyciężenie trudności osobistych i odwagę w podjęciu słusznej wspólnej decyzji zawarcia Sakramentalnego Związku Małżeńskiego, na wzór naszych rodziców i dziadków. Niech Duch Świętych obdarzy Was Swoimi Darami: Pobożności i Bojaźni Bożej

·       Pragnę serdecznie podziękować Parafianom za ofiarowane w ostatnim czasie : owoce, warzywa i inne dary Nieba na stół kapłański. Bóg zapłać !

·       Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, przekazuję najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Niech Bóg ma w Swojej opiece wszystkich odpoczywającym na wakacjach i urlopach, a rolnicy i działkowicze, niech się cieszą dobrą pogodą i obfitymi zbiorami.

·       Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl Jest nowa galeria zdjęć !