<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

Troska o Cmentarz parafialny w 2021 roku

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

Aktualna lista osób uczestniczących w Nieustającym Różańcu

9 - dnia każdego miesiąca : maj 2020 r.

Procesja na Odpust parafialny ku czci Świętych Apostołów
Piotra i Pawła w Kiwitach – 27 czerwca 2021 roku, godz.14.00.

XII Niedziela Zwykła 20 czerwca 2021 r.  Ogłoszenia duszpasterskie.

·    Zapraszam na Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa , od poniedziałku do piątku po Mszy świętej o godz.17.00 , natomiast w soboty po Mszy świętej o godz.10.00 , w niedziele zaś, przed obiema Mszami świętymi tj. o godz.8.50  i  10.50.

·    UWAGA ! Arcybiskup Metropolita Warmiński dr Józef Górzyński, z dniem 20 czerwca  2021 roku tj. od dzisiejszej XII Niedzieli Zwykłej -  ODWOŁUJE DYSPENSĘ od uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta  nakazane, udzieloną dnia 16 października  2020 roku w związku z pandemią Covid-19. Jednocześnie z głębi serca prosi wszystkich wiernych o powrót do świątyń i osobisty udział w liturgii Kościoła.

·    W poniedziałek 21 czerwca przypada wspomnienie świętego Alojzego Gonzagi, zakonnika.

·    W tym tygodniu we wtorek 22 czerwca organizowany jest w naszej Parafii : Dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszam , tak jak w poprzednich latach wszystkich Parafian do przynajmniej godzinnego czuwania modlitewnego według podanych godzin, lub według własnych możliwości czasowych : od godz.12.30 do 13.30 – mieszkańcy KOBIELI ;    od godz.13.30 do 14.30 – mieszkańcy KIWIT ;   od godz.14.30 do 15.30 mieszkańcy BARTNIK ;   od godz.15.30 do 16.30  mieszkańcy ROKITNIKA.

·    W środę 23 czerwca w Dniu Ojca pamiętajmy w modlitwie , o naszych żyjących, a także zmarłych Ojcach.

·    W czwartek 24 czerwca będziemy świętować Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.

·    W piątek 25 czerwca obchodzimy wspomnienie liturgiczne błogosławionej Doroty z Mątów, zakonnicy.

·     Pani Organistka Izabela Mieczkowska przekazuje słowa podziękowania za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary do puszek w wysokości 1596 złotych oraz Wspólnocie Żywego Różańca w Kiwitach za dar 450 złotych. Te ofiary będą  przeznaczone na remont dachu po pożarze budynku mieszkalnego w Kobieli.

·      Serdeczne Bóg zapłać za  składane  od każdej rodziny ofiary na budowę w lipcu br. nowych alejek na cmentarzu parafialnym w Kiwitach, w zakrystii, w podpisanej kopercie na tacę ,  lub  na konto parafialne. Numer jest podany na stronie internetowej.

·     Bardzo dziękuję za posprzątanie naszego kościoła i za kwiaty oraz umycie ławek przed świątynią, podlanie kwiatów i krzewów przy Krzyżu Misyjnym ,  następującym rodzinom : Elżbiecie Dobrzyńskiej, Michalinie Szczepańskiej oraz Ewelinie i Pawłowi Dobrzyńskim.  Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę w najbliższą sobotę  26 czerwca , o godz.10.45 ,  aby o nasz kościół zadbały następujące rodziny z Kobieli : Jolanta Borończyk, Jerzy Bartnikowski, Bogumiła Turska i Krystyna Radziwonik.   Można już przynosić do kościoła kwiaty ogrodowe w piątki przed lub po Mszy św. o godz.17.00.  Bóg zapłać !

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam dzieci do balustrady ołtarzowej, po aktualne ,, Ziarno ”.   Co tydzień po Mszy św. o godz.11.00, są losowane nagrody za poprawne rozwiązanie hasła.

·    Jest nowy, aktualny  numer ,, Gościa Niedzielnego ” w cenie 6 zł. i ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł.   Pozostałe czasopisma ofiara dowolna.

·    Bardzo serdecznie zapraszam w przyszłą niedzielę 27 czerwca br. o godz.14.00 wszystkich Parafian i Gości na doroczny Odpust Parafialny ku czci świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kiwitach. Uroczystej Mszy świętej koncelebrowanej w intencji Parafian i Gości, będzie przewodniczył i homilię wygłosi oraz procesję eucharystyczną poprowadzi Ksiądz Dziekan Bartoszycki Kanonik Dr Artur Oględzki.  Będzie też dogodna sposobność do spowiedzi świętej i możliwość uzyskania odpustu zupełnego.  Zaproszeni zostali wszyscy kapłani z naszego Dekanatu Lidzbarskiego. Prośba do Szanownych Parafian o upieczenie ciasta lub jeżeli ktoś może o przygotowanie gotowego dania obiadowego.  Serdeczne Bóg zapłać !

·    Wójt Gminy Kiwity przekazuje komunikat o zgłaszaniu do 30 czerwca 2021 roku, materiałów azbestowych do utylizacji.

·    Pewna rodzina chce przekazać nieodpłatnie czyste i uprane różne ubranka dla dziewczynki w wieku od 3 do 6 miesięcy.  Kontakt i więcej informacji w zakrystii kościoła.

·    Inna rodzina chce przekazać też nieodpłatnie wózek dziecięcy z nosidełkiem w dobrym stanie. Kontakt w zakrystii kościoła.

·    W dzisiejszą niedzielę 20 czerwca zapraszam po Mszy świętej o godz.11.00, do domu parafialnego - Duszpasterską Radę Parafialną na zebranie konsultacyjne.