<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2019 roku

 

XXII Niedziela Zwykła

01 września 2019 roku. Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·     Dziś 01 września we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej Pokoju, przypada 80 rocznica wybuchu II wojny światowej, rozpętanej przez Niemcy hitlerowskie. To dzień pamięci wszystkich ofiar , a także dzień modlitw o pokój na świecie.

 

·     Jutro, w poniedziałek 02 września o godz.9.00 zapraszam dzieci i młodzież oraz nauczycieli, wychowawców i pracowników Szkoły Podstawowej w Kiwitach, a także rodziców i dziadków, na uroczystą Mszę świętą z homilią i błogosławieństwem, z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego.

 

·     We wtorek 03 września wspominamy świętego Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

 

·     W I czwartek miesiąca 05 września będziemy obchodzić wspomnienie świętej Matki Teresy z Kalkuty, zakonnicy. Zapraszam na Godzinę Świętą i adorację Najświętszego Sakramentu o godz.16.30.

 

·     W pierwszy piątek miesiąca 06 września odwiedziny chorych od godz.10.00, a o godz.16.30 Spowiedź święta. Zachęcam do rozpoczęcia 9 pierwszych piątków miesiąca, szczególnie dzieci pierwszokomunijne, także młodzież i dorosłych. Msza świeta wotywna o godz.17.00 ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

·     W pierwszą sobotę miesiąca 07 września Msza święta wotywna o godz.10.00, o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny.

 

·     W dzisiejszą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy świętej o godz.9.00, będzie zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Taca dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby Archidiecezji Warmińskiej – jest to ryczałt od wszystkich osób zameldowanych na terenie naszej Parafii. Bóg zapłać !

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, posprzątanie, za żywe kwiaty i złożoną ofiarę na zakup środków czystości, następującym rodzinom z Rokitnika : Edycie i Patrycji Dąbrowskim, Beacie i Piotrowi Augustyniak oraz Salomei Dąbrowskiej. Bóg zapłać ! Ponawiam prośbę o przynoszenie kwiatów ogrodowych do kościoła na Mszę świętą : w piątek wieczorem lub w sobotę rano. Bardzo dziękuję za ofiarowane wczoraj kwiaty ogrodowe Annie, Krzysztofowi i Jackowi Szwedowskim z Połapina. Uprzejmie proszę , aby w najbliższą sobotę 07 września po Mszy świętej godz.10.00, o nasz kościół zadbały rodziny następujące : Alicja Masłowska, Halina Grzegorczyk i Anna Kowalczyk.

 

·     Jest nowy numer ,, Gościa Niedzielnego ” i ,, Małego Gościa” w cenie 5 zł , a pozostałe czasopisma - ofiara dowolna.

 

·     W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po nowe, pięknie wydane ,, Ziarno ” .

 

·     W przyszłą drugą niedzielę miesiąca 08 września taca gospodarcza, będzie przeznaczona, na spłatę inwestycji ułożenia dwóch chodników kostką Pol-bruk, na naszym cmentarzu parafialnym. Podczas obu Mszy świętych, będzie obrzęd poświecenia ziarna pod nowy zasiew, z racji Święta Matki Bożej Siewnej.

 

·     Bardzo dziękuję tym rodzinom, które złożyły już składkę na kostkę Pol-bruk, ułożoną na naszym cmentarzu parafialnym. Można również wpłacać na konto parafialne numer : 29 1240 5602 1111 0010 4725 3693. Uprzejmie proszę, aby nie czekać ze złożeniem ofiary do kolędy. Na dzień dzisiejszy wpłynęła kwota w wysokości 12.200 zł. plus taca gospodarcza z drugiej niedzieli 750 złotych. Razem jest już 12.950 zł. Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość i wyrozumiałość.

 

·     UWAGA ! W Olsztynie powstał Regionalny Ośrodek Pomocy Prawnej, w ramach projektu Dlakonsumenta.pl Parafia nasza podpisała umowę na nieodpłatne korzystanie z poradnictwa prawnego, w tym udzielanie porad prawnych konsumentom osobiście, telefonicznie lub e-mailowo, sporządzanie pism procesowych, na etapie przedsądowym i sądowym, zawieranie umów finansowych, ubezpieczeniowych i innych cywilno-prawnych. Podaję adres i telefon kontaktowy : 10- 274 Olsztyn, ul. Tarasa Szewczenki 1, tel. 531 594 327 lub 605 335 404 - Koordynator Regionalnego Ośrodka Konsumenckiego w Olsztynie mgr Zenon Królik.

 

·     Wszystkim Parafianom i Gościom życzę szczęśliwych powrotów z wakacji i urlopów, a także Bożego błogosławieństwa.

 

·     W ubiegłym tygodniu we czwartek 29 sierpnia odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku naszego Parafianina w wieku 53 lat ś+p Zbigniewa Domareckiego. Był bardzo zaangażowany od kilku lat w prace gospodarcze i organizacyjne na rzecz Parafii : naszego kościoła , plebanii, cmentarza, a także dla wielu osób okazywał życzliwość i niósł pomoc. Rodzinie raz jeszcze przekazuje wyrazy głębokiego współczucia i dar modlitwy. ,, Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie... ” .

 

 

·    Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : http:///www.parafiakiwity.pl

 

                                    

<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>