<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2019 roku

 

   XXXI  Niedziela Zwykła 03 listopada 2019 roku.  Ogłoszenia duszp.

 

·     Wierni, którzy w dniach od 01 do 08 listopada pobożnie nawiedzą kościół i cmentarz oraz pomodlą się za zmarłych ( choćby tylko w myśli ), mogą uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące.

 

·     Jutro w poniedziałek 04 listopada obchodzimy wspomnienie świętego Karola Boromeusza, biskupa.

 

·     W sobotę 09 listopada przypada Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.  To także Dzień Nieustającego Różańca.

 

·     Dziś w pierwszą niedzielę miesiąca 03 listopada adoracja Najświętszego Sakramentu . Podczas obu Mszy świętych poświęcenie wody i pokropienie wiernych ,, ( asperges me ”) .  Po Mszy świętej o godz.9.00, zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

 

·     W przyszłą drugą niedzielę miesiąca 10.XI,  ofiary złożone na tacę, będą przeznaczone na cele gospodarcze, natomiast składane do puszek po Mszach świętych na Pomoc Kościołowi w Potrzebie – to będzie XI Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym.

 

·     Jest nowy numer ,, Gościa Niedzielnego ” już w cenie 6 złotych i  ,, Małego Gościa” w cenie 5 zł , a pozostałe czasopisma - ofiara dowolna.

 

·     Dzieci przygotowujące się do I Komunii św,  zgłaszają się obowiązkowo po Mszy św. niedzielnej z dzienniczkiem, który otrzymały od księdza proboszcza - do podpisu. Bardzo proszę, aby rodzice również wraz z dziećmi uczestniczyli systematycznie w niedzielnej Eucharystii, dając świadectwo wiary swoim dzieciom.

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół i posprzątanie następującym rodzinom :  Elżbiecie Dobrzyńskiej, Michalinie Szczepańskiej, Pawłowi Dobrzyńskiemu i Krystynie Radziwonik .  Bóg zapłać ! Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 09 listopada, po Mszy świętej o godz.10.00 , o nasz kościół zadbały następujące rodziny : Lilia i Halina Kuryłowicz, Maria Babik i Teresa Lipnicka.

 

·     W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po  nowe, pięknie wydane ,, Ziarno ” .

 

·      Bardzo dziękuję rodzinom, które złożyły ofiarę na ułożenie nowych chodników z kostki Pol-bruk na naszym cmentarzu parafialnym.   Można również wpłacać na konto parafialne numer : 29 1240 5602 1111 0010 4725 3693.  Planujemy również na wiosnę 2020 roku kontynuować prace remontowe.  W Uroczystość Wszystkich Świętych 01.XI. 2019 roku, przy naszym Cmentarzu parafialnym zebraliśmy 428 złotych na dalsze prace modernizacyjne, związane z wymianą chodników.  Bardzo dziękuję ofiarodawcom oraz ministrantom : Michałowi Szukis i Bartoszowi Maruszczak,  za posługę kwestarzy  Serdeczne Bóg zapłać .

 

·     UWAGA !  Na stoliku pod chórem są wyłożone koperty, a w nich dwie kartki na Zaduszki i 30 Mszy świętych gregoriańskich.  Zaduszki są czytane codziennie w listopadzie 20 minut przed każdą Mszą świętą, połączone z Koronką do Miłosierdzia Bożego, natomiast osoby zmarłe wymienione na drugiej kartce, będą wyczytywane i polecane Bożemu Miłosierdziu również codziennie w listopadzie w czasie Mszy świętej zbiorowej gregoriańskiej.

 

·     Wójt Gminy Kiwity zaprasza mieszkańców Sołectw ; Kierwiny, Kobiela, Kiwity i Rokitnik, na konsultacje społeczne w sprawie ,, Rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 513 na odcinku Lidzbark Warmiński – Wozławki ” , które odbędą się w najbliższy wtorek 05 listopada 2019 roku w Kiwitach o godz.13.00  w GOK -u . ( naprzeciw kościoła ). Konsultacje mają charakter otwarty, a ich celem będzie zapoznanie społeczności lokalnej z zakresem planowanej inwestycji.

 

·     Bardzo dziękuję mieszkańcom Bartnik za ofiarowanie żywych chryzantem na Ołtarz posoborowy, a także mieszkańcom Kobieli za żywe chryzantemy na Ołtarz boczny przy zakrystii, również dziękuję mieszkańcom Rokitnika za kwiaty na Ołtarz boczny prawy.  Ponadto dziękuję parafianom z Kiwit , za równie piękne i okazałe kwiaty na Ołtarz główny i na groby kapłanów na cmentarzu parafialnym i przykościelnym. Jest ponad 30 chryzantem. Serdeczne Bóg zapłać !

 

·     Wyrażam słowa podziękowania i wdzięczności, za wygrabienie oraz wywiezienie liści w miniony czwartek ( po raz drugi ) wokół naszego kościoła Pani mgr Sylwii Jaksina - Sołtys Kiwit, wraz z synem Piotrem. Serdeczne Bóg zapłać !

 

·     UWAGA ! Dary żywności z Caritas Archidiecezji Warmińskiej będą wydawane w naszej Parafii dla tych mieszkańców Gminy Kiwity, którzy otrzymali Skierowanie z GOPS - u  w Kiwitach, na początku grudnia 2019 roku.  Szczegółowe informacje podam pod koniec listopada.

 

·     Dziękuję za wpłacanie 40 złotych w skali roku od każdej rodziny na utrzymanie w czystości naszego cmentarza parafialnego. Bóg zapłać !

 

·     Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>