<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2019 roku

 

XXIII Niedziela Zwykła

08 września 2019 roku. Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·     Dziś rozpoczyna się IX Ogólnopolski Tydzień Wychowania pod hasłem ,,Zamieszkać razem z Jezusem ”.

 

·     W dzisiejszą niedzielę 08 września przypada również Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, zwanej świętem Matki Bożej Siewnej, podczas obu Mszy świętych będzie obrzęd poświęcenia ziarna pod nowy zasiew.

 

·     Dziś również w czasie Mszy świętej o godz.9.00 i 11.00, będzie poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom klasy ,, O ” i ,,I”, a także błogosławieństwo wszystkich dzieci oraz młodzieży.

 

·     Witamy dziś w naszej Gminie i Parafii Kiwity : Parlamentarzystów, przedstawicieli władzy Rządowej i Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, powiatu lidzbarskiego, sąsiednich gmin, służby mundurowe , Wojsko Polskie , Policję, Strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Harcerzy i Wolontariuszy, a także 23 osobową Delegację Gości z Niemiec z Gminy Zbiorczej Lathen w powiecie Emsland. Wszyscy Goście przybyli do nas na zaproszenie Wójta Gminy i Przewodniczącego Rady Gminy Kiwity. Dziś po Mszy świętej o godz.11.00, na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury, odbędzie się Apel, odśpiewanie Hymnu Państwowego, przekazanie kluczyków do nowego samochodu dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kiwitach, poświecenie pojazdu, wręczenie medali i pamiątkowych statuetek oraz wystąpienie zaproszonych Gości, a także poczęstunek i zabawa dla wszystkich.

 

·     Jutro - poniedziałek 09 września, to Dzień Nieustającego Różańca.

 

·     W czwartek 12 września będziemy obchodzić wspomnienie liturgiczne Najświętszego Imienia Maryi. Msza święta za wszystkich PARAFIAN.

 

·     W piątek 13 września przypada wspomnienie świętego Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. O godz.16.30 zapraszam na Różaniec Fatimski

 

·     W sobotę 14 września obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego Bardzo serdecznie zapraszam na uroczystą Mszę świętą z homilią, po której będziemy adorować Pana Jezusa na Krzyżu przez ucałowanie, na wzór Wielkiego Piątku.

 

·     W przyszłą niedzielę 15 września taca będzie przeznaczona na Archidiecezjalny Fundusz Zapomogowy – jest to ryczałt od wszystkich zameldowanych mieszkańców naszej Parafii.

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, posprzątanie, za żywe kwiaty następującym rodzinom : Alicji i Mieczysławowi Masłowskim, Halinie i Tomaszowi oraz Aleksandrze i Wiktorii Grzegorczyk. Pragnę podziękować mieszkańcom Rokitnika za ponad dwumiesięczną troskę o czystość i estetykę naszej świątyni. Serdeczne Bóg zapłać ! Ponawiam prośbę o przynoszenie kwiatów ogrodowych do kościoła na Mszę świętą : w piątek wieczorem lub w sobotę rano. Bardzo dziękuję za ofiarowane wczoraj kwiaty ogrodowe Danucie i Julianowi Kuriata. Uprzejmie proszę , aby w najbliższą sobotę 14 września po Mszy świętej godz.10.00, o nasz kościół zadbały następujące rodziny z Kobieli : Izabela Mieczkowska, Teresa Perduta i Gabriela Mieczkowska-Karbownik.

 

·     Jest nowy numer ,, Gościa Niedzielnego ” i ,, Małego Gościa” w cenie 5 zł , a pozostałe czasopisma - ofiara dowolna.

 

·     W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po nowe, pięknie wydane ,, Ziarno ” .

 

·     W dzisiejszą drugą niedzielę miesiąca 08 września taca gospodarcza, jest przeznaczona, na spłatę inwestycji ułożenia dwóch chodników kostką Pol-bruk, na naszym cmentarzu parafialnym. Serdeczne Bóg zapłać !

 

·     Bardzo dziękuję tym rodzinom, które złożyły już ofiarę na prace remontowe na naszym cmentarzu. Można również wpłacać na konto parafialne numer : 29 1240 5602 1111 0010 4725 3693. Na dzień dzisiejszy wpłynęła kwota w wysokości 13.500 zł. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za życzliwość i wyrozumiałość, także tym rodzinom, które mieszkają w naszej Parafii, ale nie mają tu zmarłych oraz tym, którzy nie mieszkają na terenie naszej Parafii, ale mają groby zmarłych na naszym cmentarzu parafialnym w Kiwitach.

 

·     Zwracam się z prośbą do rodziców tegorocznych dzieci pierwszokomunijnych, aby w tym tygodniu zdjęli już dekorację w kościele i flagi przed kościołem. Bóg zapłać !

 

·     Pragnę podziękować mieszkańcom Kiwit ( lewa strona jadąc od Lidzbarka Warmińskiego ) , za skoszenie i wywiezienie trawy z posesji kościoła, cmentarza i domu parafialnego. Bóg zapłać !

 

·     Na wszystkich ławkach są położone nowe laminowane karteczki z modlitwą do świętego Michała Archanioła, którą już od roku odmawiamy wspólnie po każdej Mszy świętej.

 

·    Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : http:///www.parafiakiwity.pl

 

                                    

<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>