<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2019 roku

 

XXXII  Niedziela Zwykła 10 listopada 2019 roku.

Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·     Jutro w poniedziałek 11 listopada we wspomnienie świętego Marcina z Tours, biskupa, obchodzimy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, po 123 latach niewoli. Bardzo dziękuję za wywieszenie flagi narodowej przed domem swojej posesji.  To także wyraz naszego patriotyzmu i dziejowej wdzięczności Bogu i naszym przodkom za dar wolności. Msze święte w tym dniu jak w niedzielę tj. o godz.9.00  i  11.00.   Bardzo serdecznie zapraszam Parafian i Gości do wspólnego świętowania.

 

·     We wtorek przypada wspomnienie świętego Jozafata, bpa i męczennika.

 

·     W środę 13 listopada wspominamy świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

 

·     W piątek 15 listopada przypada wspomnienie świętego Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła.

 

·     Sobota 16 listopada - to Święto Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia.

 

·     W dzisiejszą drugą niedzielę miesiąca 10.XI,  ofiary złożone na tacę, są przeznaczone na cele gospodarcze, natomiast składane do puszek po Mszach świętych na Pomoc Kościołowi w Potrzebie – to będzie XI Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym.  Serdeczne Bóg zapłać !

 

·     W przyszłą niedzielę 17 listopada zapraszam po Mszy świętej o godz.11.00,  młodzież klasy VIII i ze Szkół ponadpodstawowych z rodzicami, na spotkanie dotyczące organizacji i przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w roku 2020.

 

·     Wyrażam słowa podziękowania Pani Mariannie Prokopowicz, za krawiecki przegląd i przygotowanie flag na Święto Niepodległości Polski : Maryjnej, Papieskiej i Narodowej.  Bóg zapłać !

 

·     Jest nowy numer ,, Gościa Niedzielnego ” już w cenie 6 złotych i  ,, Małego Gościa” w cenie 5 zł , a pozostałe czasopisma - ofiara dowolna.

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół , posprzątanie i żywe kwiaty następującym rodzinom :  Lilii i Halinie Kuryłowicz, Marii Babik oraz Teresie Lipnickiej .  Bóg zapłać !    Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 16 listopada, po Mszy świętej o godz.10.00 , o nasz kościół zadbały następujące rodziny : Ewa Antos, Janina Nowatkowska i Renata Metryka.

 

·     Przekazuję  słowa podziękowania wraz z modlitwą za ofiarowane na zimę ziemniaki, różne przetwory owocowe i warzywne, jajka, a także gotowe dania do spożycia na stół parafialny następującym rodzinom : Teresie i Stanisławowi Jakubowskim, Irenie i Piotrowi Czerniawskim, Weronice i Zbigniewowi Wiloch, Małgorzacie i Henrykowi Szutowicz, Halinie i Krzysztofowi Jędrysek, Teresie i Waldemarowi Langkau, Mariannie i Tadeuszowi Borończyk i Władysławie Augustyniak.   Serdeczne Bóg zapłać !

 

·     W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po  nowe, pięknie wydane ,, Ziarno ” .

 

·     W ubiegłym tygodniu we środę 06.XI, odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku naszego parafianina w wieku 72 lat ś+p Czesława Miecznikowskiego, który spoczął obok swoich rodziców na cmentarzu w Kiwitach. Rodzinie przekazuję raz jeszcze wyrazy współczucia i dar mojej kapłańskiej modlitwy.  ,,Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie … ” .

 

·     Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>