<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2019 roku

 

XXXIII  Niedziela Zwykła 17 listopada 2019 roku. 

Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·     Zbliża się nasze odkupienie. Nie przerażajmy się jednak wizją ostatecznego przyjścia naszego Zbawiciela.  Powierzmy Mu nasze życie, bo tylko w Bogu możemy odnaleźć pełne szczęście.  Kiedy przyjdą trudności, Bóg nie pozostawi nas samych .  Niech Msza święta i ufna modlitwa pomagają nam w trwaniu przy Jezusie.

 

·      W dzisiejszą niedzielę 17.XI,z inicjatywy Papieża Franciszka, przeżywamy III Światowy Dzień Ubogich.  Pamiętajmy o nich w modlitwie, gestach dobroci i miłosierdzia, wobec mniej zaradnych i biedniejszych od nas.

 

·     Jutro w poniedziałek 18 listopada przypada wspomnienie błogosławionej Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

 

·     We wtorek przypada wspomnienie błogosławionej Salomei, zakonnicy

 

·     W środę 20.XI, wspominamy świętego Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

 

·     W czwartek 21 listopada obchodzimy wspomnienie liturgiczne Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

 

·     W piątek 22 listopada przypada wspomnienie świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej.

 

·     W ubiegłą niedzielę 10.XI, zebrane ofiary do puszek w wysokości 155 złotych na Pomoc Kościołowi w Potrzebie – był to  XI Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym, zostały już przekazane na podane konto bankowe.  Serdeczne Bóg zapłać !

 

·     W dzisiejszą niedzielę 17 listopada zapraszam po Mszy świętej o godz.11.00,  młodzież klasy VIII i ze Szkół ponadpodstawowych z rodzicami, na spotkanie dotyczące organizacji i przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w roku 2020.

 

·     Jest nowy numer ,, Gościa Niedzielnego ” już w cenie 6 złotych i  ,, Małego Gościa” w cenie 5 zł , a pozostałe czasopisma - ofiara dowolna.

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół , posprzątanie i żywe kwiaty następującym rodzinom :  Ewie Antos, Janinie Nowatkowskiej i Renacie Metryka .  Bóg zapłać !    Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 23 listopada, po Mszy świętej o godz.10.00 , o nasz kościół zadbały rodziny : Jolanta Borończyk, Edyta Bartnikowska i Milena Skiba.

 

·     W przyszłą niedzielę 24 listopada ofiary z tacy, będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne ,, Hosianum” w Olsztynie – jest to forma ryczałtu od każdej osoby zameldowanej na terenie naszej Parafii ( 841 mieszkańców ) .     W tym dniu po Mszy świętej o godz.11.00, zapraszam na spotkanie w domu parafialnym Duszpasterską Radę Parafialną.

 

·     Przekazuję  słowa podziękowania wraz z modlitwą za ofiarowane jajka, a także gotowe dania do spożycia na stół parafialny następującym rodzinom : Halinie Dobrzyńskiej, Izabeli Mieczkowskiej oraz Danucie i Janowi  Grabowskim.   Serdeczne Bóg zapłać !

 

·     W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po  nowe, pięknie wydane ,, Ziarno ” .

 

·     Wczoraj w sobotę 16.XI, odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku naszą byłą parafiankę w wieku 64 lat ś+p Krystynę Połoczańską zd. Giczewska, która spoczęła obok swoich rodziców ś+p Jadwigi i Stanisława na cmentarzu w Kiwitach. Rodzinie przekazuję raz jeszcze wyrazy współczucia i dar mojej kapłańskiej modlitwy.  ,,Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci. ”

 

·     Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>