<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2019 roku

 

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 24.XI. 2019 roku. 

Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·     Obchodzimy dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To ostatnia niedziela zwykła, kończąca rok liturgiczny ( kościelny ). Za tydzień rozpocznie się Adwent.

 

·     W dzisiejszą niedzielę , zostaną poświęcone opłatki wigilijne, które będzie roznosiła w najbliższych dniach Pani Organistka. Tak jak w poprzednich latach uprzejmie proszę, o życzliwe przyjmowanie. Składane dobrowolne ofiary, będą w całości przeznaczone na potrzeby Pani Organistki, jako wyraz naszego podziękowania, za całoroczną posługę grania  i śpiewania w naszym kościele.

 

·     Jutro w poniedziałek 25 listopada przypada wspomnienie świętej Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy oraz błogosławionej Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza ( Franciszki Siedliskiej ).

 

·     We wtorek 26 listopada przypada wspomnienie błogosławionego Jakuba Alberione, prezbitera

 

·     W środę 27 listopada o godz.16.00 zapraszam na Nowennę Gietrzwałdzką.

 

·     W sobotę 30 listopada obchodzimy Uroczystość świętego Andrzeja, Apostoła, głównego patrona Archidiecezji Warmińskiej.  W tym dniu kończymy codzienne listopadowe  Msze święte zbiorowe gregoriańskie ( 30 ) w intencji zmarłych bliskich naszemu sercu oraz Wypominki połączone z Koronką do Miłosierdzia Bożego. Wszystkim uczestniczącym w we wspólnej modlitwie przekazuję słowa – Bóg zapłać !

 

·     Od przyszłej I Niedzieli Adwentu, będzie można nabyć w zakrystii kościoła, świece Caritas ( małe i duże ), w ramach corocznej akcji – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

 

·     Jest nowy numer ,, Gościa Niedzielnego ” już w cenie 6 złotych i  ,, Małego Gościa” w cenie 5 zł , a pozostałe czasopisma - ofiara dowolna.

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół , posprzątanie i żywe kwiaty następującym rodzinom :  Jolancie i Angelice Borończyk oraz Edycie, Marcinowi i Wiktorii Bartnikowskim .  Bóg zapłać !    Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 30 listopada, o godz.11.30 , o nasz kościół zadbały rodziny : Wanda Demkowska, Jolanta Majek, Anna Filipek i Milena Skiba.

 

·     W dzisiejszą niedzielę 24 listopada ofiary składane na tacę, są przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne ,, Hosianum” w Olsztynie – jest to forma ryczałtu od każdej osoby zameldowanej na terenie naszej Parafii ( 841 mieszkańców ).    Bóg zapłać !  W tym dniu po Mszy świętej o godz.11.00, zapraszam na spotkanie w domu parafialnym Duszpasterską Radę Parafialną.

 

·     W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po  nowe, pięknie wydane ,, Ziarno ” .

 

 

·     SZANOWNI PARAFIANIE !

Pragnę Was poinformować, iż zakończyliśmy i rozliczyliśmy już pierwszy etap prac remontowych na naszym cmentarzu parafialnym, polegający na ułożeniu 200 m2  chodników nową kostką betonową Pol-bruk o wysokości 8cm.  Całkowity koszt tej inwestycji wyniósł 26.250,00 złotych.  Łącznie Parafianie i Darczyńcy spoza Parafii, ale mający groby swoich bliskich zmarłych na cmentarzu w Kiwitach,  ofiarowali 17.100,00 złotych. Jednocześnie wyrażam słowa podziękowania i wdzięczności Panu Wójtowi Gminy Kiwity oraz Panu Przewodniczącemu i Radnym Gminy Kiwity, za uchwalenie i przekazanie kwoty 10.000,00 złotych na ten szczytny cel.  Bóg zapłać !  W związku z tym, powstała nadwyżka, w kwocie 850 zł, będzie zaksięgowana na drugi etap prac remontowych , wiosną przyszłego 2020 roku, w którym planujemy ułożyć przynajmniej 300 m2 . Przewidywany kosz modernizacji cmentarza wyniesie około 38.500,00 zł.  Rodziny, które nie złożyły jeszcze ofiary na  I etap prac, mogą to jeszcze uczynić.   Ponieważ w przyszłym roku Rada Gminy, nie będzie mogła na pomóc finansowo, gdyż na terenie naszej Gminy są jeszcze inne 4 Parafie, ośmielam się zwrócić z prośbą do Pań Sołtysów i Rad Sołeckich, o rozważenie możliwości w  nowym 2020 roku, wsparcia z Funduszu Sołeckiego, dalszych prac remontowych na naszym cmentarzu parafialnym w Kiwitach.  Serdeczne Bóg zapłać – za dar hojnych serc.

 

·     Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>