<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2019 roku

 

XXX  Niedziela Zwykła – Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła  27 października 2019 roku.  Ogłoszenia duszp.

 

·     Wierni, którzy w dniach od 01 do 08 listopada pobożnie nawiedzą kościół i cmentarz oraz pomodlą się za zmarłych ( choćby tylko w myśli ), mogą uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące.

 

·     W ubiegłą niedzielę w całej Polsce odbywało się w celach statystycznych  liczenie wiernych obecnych w kościele i osób przystępujących do Komunii świętej. W naszej Parafii na obu Mszach świętych było 178 osób, co stanowi w stosunku do zameldowanych mieszkańców  w liczbie 837 osób - 21,3%  , w tym  110 kobiet  (62% ) i  68 mężczyzn ( 38 % ).   Komunię świętą przyjęło 45 kobiet ( 41% )  i 18 mężczyzn ( 26% ).

 

·     Jutro 28 października obchodzimy Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

 

·     W czwartek 31 października, kończymy Nabożeństwa Różańcowe. Wszystkim czcicielom Matki Bożej, pragnę serdecznie podziękować za odmawianie Różańca w kościele, w domach, czy w szpitalu.  Bóg zapłać dzieciom, młodzieży i osobom dorosłym, a w sposób szczególny Pani Katechetce mgr Izabeli Mieczkowskiej oraz rodzicom i dziadkom.

 

·     W piątek 01 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte będą sprawowane o godz.8.00 i 10.00.  Po Mszy świętej o godz.10.00, wyruszy procesja liturgiczna z Krzyżem i chorągwiami na cmentarz parafialny. Tam będzie pięć stacji modlitewnych oraz dogodna sposobność poświęcenia Krzyży nagrobnych i pomników.  W tym dniu ministranci w komżach przy bramie cmentarnej, będą zbierać ofiary do puszek, na utrzymanie cmentarza parafialnego, w tym na spłacenie budowy nowych chodników z kostki Pol-bruk na cmentarzu parafialnym w Kiwitach.  Przypominam o uregulowaniu składki 40 złotych w skali roku od każdej rodziny, która ma groby zmarłych na naszym cmentarzu.

 

·      Sobota 02 listopada – to wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Msze św. będą sprawowane o godz.10.00  i  16.00.

 

·     W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca 03 listopada po Mszy świętej o godz.9.00, zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

 

·     Jest nowy numer ,, Gościa Niedzielnego ” już w cenie 6 złotych i  ,, Małego Gościa” w cenie 5 zł , a pozostałe czasopisma - ofiara dowolna.

 

·     Przekazuje słowa podziękowania Panu Markowi Chodorowskiemu , za zamknięcie na zimę, otworów wentylacyjnych nad chórem i ołtarzem głównym w naszym kościele.  Bóg zapłać !

 

·     Dzieci przygotowujące się do I Komunii św,  zgłaszają się obowiązkowo po Mszy św. niedzielnej z dzienniczkiem, który otrzymały od księdza proboszcza - do podpisu. Bardzo proszę, aby rodzice również wraz z dziećmi uczestniczyli systematycznie w niedzielnej Eucharystii, dając świadectwo wiary swoim dzieciom. Zapraszam w dzisiejszą niedzielę 27 października po Mszy świętej o godz.11.00, na spotkanie formacyjne.

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, posprzątanie i żywe  kwiaty chryzantemy oraz za ofiarę złożoną na środki czystości , następującym rodzinom : Bożenie i Katarzynie Potasznik, Wioletcie Czajkowskiej i Bożenie Ćwiek zd. Czajkowska .   Bóg zapłać !  Uprzejmie proszę , aby w najbliższą sobotę 02 listopada, po Mszy świętej o godz.10.00 , o nasz kościół zadbały następujące rodziny : Elżbieta Dobrzyńska , Michalina Szczepańska, Ewelina Dobrzyńska i Krystyna Radziwonik.

 

·     W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po  nowe, pięknie wydane ,, Ziarno ” .

 

·      Bardzo dziękuję rodzinom, które złożyły ofiarę na ułożenie nowych chodników z kostki Pol-bruk na naszym cmentarzu parafialnym.   Można również wpłacać na konto parafialne numer : 29 1240 5602 1111 0010 4725 3693.  Planujemy również na wiosnę 2020 roku kontynuować dalsze prace remontowe.  Serdeczne Bóg zapłać .

 

·     UWAGA !  Na stoliku pod chórem są wyłożone koperty, a w nich dwie kartki na Zaduszki i 30 Mszy świętych gregoriańskich.  Zaduszki będą czytane codziennie w listopadzie 20 minut przed każdą Mszą świętą, połączone z Koronką do Miłosierdzia Bożego, natomiast osoby zmarłe wymienione na drugiej kartce, będą wyczytywane i polecane Bożemu Miłosierdziu również codziennie w listopadzie w czasie Mszy świętej zbiorowej gregoriańskiej.

 

·     Wyrażam słowa podziękowania , za wygrabienie i wywiezienie liści w ubiegłym tygodniu przed i wokół naszego kościoła. Jestem wdzięczny za koordynację tych prac Paniom Sołtys , które odpowiedziały pozytywnie na mój apel. Serdeczne Bóg zapłać ! , także wszystkim osobom, które włączyły się w te prace porządkowe.  Ponieważ liście nadal spadają, to jeszcze proszę i w tym tygodniu o podobną akcję przy naszym kościele np. w środę 30.X. 2019 r. o godz.10.00  lub  innej dogodnej porze dnia.

 

·     Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>