<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2018 roku

 

Procesja na Odpust parafialny ku czci
Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kiwitach
– 01 lipca 2018 roku

 

         XIII  Niedziela Zwykła  01 lipca  2018 r.    Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·    DZIŚ przeżywamy Odpust parafialny ku czci Świętych Apostołów Piotra i Pawła o godz.14.00.  Uroczystej Mszy świętej koncelebrowanej i procesji eucharystycznej będzie przewodniczył  oraz Słowo Boże wygłosi - Ksiądz infułat płk dr Adolf Setlak z Bartoszyc, który poświęci również nowe drzwi naszego kościoła.  Zapraszam wszystkich Parafian i Gości do wspólnego świętowania. Będą obecni kapłani z naszego dekanatu, zachęcam do spowiedzi świętej, a także będzie możliwość uzyskania odpustu zupełnego.  Wyrażam słowa podziękowania wszystkim, którzy włączyli się do zorganizowania Odpustu parafialnego, za ofiarowane artykuły spożywcze i produkty żywnościowe, za życzliwość i jakąkolwiek  pomoc.  Serdeczne Bóg zapłać kapłanom i wszystkim Parafianom oraz Gościom za modlitewną obecność na dzisiejszej odpustowej uroczystości.

 

·    W wtorek 03 lipca przypada wspomnienie świętego Tomasza Apostoła.

 

·    W pierwszy czwartek miesiąca 05 lipca zapraszam na Godzinę Świętą  o godz.16.30.

 

·    W pierwszy piątek miesiąca 06 lipca przypada wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz.10.00. Po południu o godz.16.30, będzie spowiedź święta. W tym dniu wyrusza XXVIII Warmińska Pielgrzymka  Piesza z Kętrzyna do Ostrej Bramy w Wilnie.  Szczegóły na plakacie.

 

·    W pierwszą sobotę miesiąca 07 lipca Msza święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Sercu Maryi.

 

·    W przyszłą drugą niedzielę miesiąca, taca gospodarcza będzie, przeznaczona na odnowienie kaplicy przedpogrzebowej i malowanie zakrystii naszego kościoła.

 

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam dzieci do balustrady ołtarzowej po ,, Ziarno ” .

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie,   piękne bukiety żywych kwiatów, wytarcie ławek przed naszą świątynią, podlanie kwiatów przy Krzyżu Misyjnym,  Nowożeńcom i Ich rodzinie : Magdalenie Ciosek i Michałowi Maruszczak.  Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 07 lipca,  po Mszy świętej o godz.10.00,  o nasz kościół zadbały następujące rodziny : Bożena Potasznik, Katarzyna Potasznik i Teresa Lipnicka.

 

·    Pragnę podziękować  mieszkańcom Kobieli i kolonii  Stoczek, za skoszenie i wywiezienie trawy z  cmentarza parafialnego i z posesji kościoła.  Jednocześnie przekazuję słowa wdzięczności i podziękowania Wójtowi naszej Gminy Kiwity  i Jego Zastępcy oraz pracownikom, za koordynację prac porządkowych przed kościołem i przy cmentarzu, w ogrodzie  i przed domem parafialnym. Serdeczne Bóg zapłać!

 

·    Zachęcam i proszę o nabywanie oraz  czytanie gazet katolickich wyłożonych w kruchcie naszego kościoła, takich jak ,, Gość Niedzielny ” ,  ,, Mały Gość ” , ,, L' Osservatore Romano”,  ,,Miłujcie się ”,  ,, Różaniec ” i inne.

 

·      W dzisiejszą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy świętej o godz.9.00,  zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

 

·        Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

 

       <<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>