<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>

Procesja na Odpust parafialny ku czci Świętych Apostołów

Piotra i Pawła w Kiwitach – 18 czerwca 2017 roku.

XI  Niedziela  Zwykła  18 czerwca 2017 roku.  Ogłoszenia.

·    Dziś przeżywamy Odpust w naszej wspólnocie parafialnej ku czci Świętych Apostołów Piotra i Pawła.   Msza święta odpustowa koncelebrowana o godz.11.00 i procesja eucharystyczna. Dogodna sposobność do spowiedzi świętej podczas obu Mszy świętych ( godz. 9.00 i 11.00 )  i możliwość uzyskania Odpustu zupełnego. Bardzo serdecznie zapraszam  Parafian i Gości do wspólnego świętowania.

·    Jutro będziemy wspominać świętego Romualda, opata.

·    W środę 21 czerwca przypada wspomnienie świętego Alojzego Gonzagi, zakonnika.

·    W czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, będzie procesja eucharystyczna i poświęcenie wianków.

·    Piątek 23 czerwca, to Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.  To Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.  W tym dniu modlimy się także za wszystkich Ojców.  Z racji Uroczystości,  post od pokarmów mięsnych - nie obowiązuje.

·    W sobotę 24 czerwca przypada Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.

·    Codziennie, o godz16.40 zachęcam i zapraszam do udziału w śpiewanej Litanii ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i rozważaniami o Świętym Bracie Albercie Chmielowskim.

·    W dzisiejszą niedzielę 18 czerwca,  taca jest przeznaczona na Archidiecezjalny Fundusz Zapomogowy.  Bóg zapłać.

·    Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za złożoną ofiarę, posprzątanie,uporządkowanie pięknych żywych kwiatów z Bożego Ciała i wytarcie ławek przed kościołem następującym  rodzinom : Michalinie i Andrzejowi Kufieta, Annie i Łukaszowi Kufieta  oraz  Marii, Józefowi  i Andrzejowi Wawrykiewicz .  Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 24 czerwca, po Mszy świętej o godz.10.00, o nasz kościół zadbały  rodziny : Monika Białucha, Dorota Bekeszczuk, Halina Jakubowska i Monika Karbownik.

·    W przyszłą niedzielę 25 czerwca ofiary złożone na tacę, będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne ,,Hosianum ” w Olsztynie.  Bóg zapłać !

·    Wyrażam słowa podziękowania mieszkańcom Kiwit ( lewa strona jadąc od Lidzbarka Warmińskiego ), za skoszenie  i wywiezienie trawy z Cmentarza,  posesji wokół kościoła i przed domem parafialnym. Serdeczne Bóg zapłać !

·    Przekazuję wyrazy wdzięczności  i najgłębszej Czci najpierw Panu Bogu, za śliczną słoneczną pogodę i możliwość wyznania publicznie naszej wiary w procesji eucharystycznej w Uroczystość Bożego Ciała.  Następnie dziękuję wszystkim Parafianom, za piękne przygotowanie 4 Ołtarzy i procesji , za kwiaty ofiarowane na Ołtarze i do kościoła, za udekorowanie okien obrazami wzdłuż trasy procesji,  w sposób szczególny Strażakom z OSP w Kiwitach, za niesienie Krzyża i baldachimu oraz kierowanie ruchem ulicznym, Wspólnocie Różańcowej, Pani Organistce i osobom śpiewającym, Zespołowi Ludowemu ,, Kiwitczanki ” dzieciom pierwszokomunijnym i sypiącym kwiatki wraz z rodzicami, młodzieży bierzmowanej  i ich rodzicom, niosącym chorągwie i wstążki, Obraz Matki Bożej i poduszki procesyjne, ministrantom i lektorom, a także osobom z poszczególnych miejscowości za asystowanie kapłanowi w czasie procesji.  Wszystkim Parafianom i Gościom za modlitewną obecność i jakąkolwiek pomoc i zaangażowanie, zarówno w Uroczystość Bożego Ciała, jak i za dzisiejszy udział w Odpuście Parafialnym ku czci Świętych Apostołów Piotra i Pawła, składam staropolskie – Bóg zapłać !

·     Pragnę bardzo serdecznie podziękować następującym Parafianom, za złożone w minionym tygodniu ofiary na wymianę  głównych drzwi w naszym kościele : Jolanta i Tomasz Borończyk,  Adam i Katarzyna Prawdzik,  Ewa  i Krzysztof Patoleta,  Agata i Błażej Lipińscy, Barbara i Jan Wawrykiewicz, Wanda Wojtulska, Weronika i Mieczysław Filipek,  Danuta i Zygmunt Bekieszczuk.    Bóg zapłać !

<<< strona główna                                                                    ARCHIWUM >>>