<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2018 roku

 

Procesja na Odpust parafialny ku czci
Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kiwitach
– 01 lipca 2018 roku

 

      XII  Niedziela – Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela  24 czerwca  2018 r.    Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·    Odpust parafialny ku czci Świętych Apostołów Piotra i Pawła, będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę 01 lipca o godz.14.00.  Uroczystej Mszy świętej koncelebrowanej i procesji eucharystycznej będzie przewodniczył  oraz Słowo Boże wygłosi - Ksiądz infułat płk dr Adolf Setlak z Bartoszyc, który poświęci również nowe drzwi naszego kościoła. Już dziś zapraszam wszystkich Parafian i Gości do wspólnego świętowania. Przybędą kapłani z naszego dekanatu i będzie dogodna sposobność do spowiedzi świętej, a także możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Prośba do Szanownych Parafian o upieczenie ciasta i ofiarowanie jajek, owoców, a jeżeli ktoś może to także przygotowanie w domu i dostarczenie w sobotę gotowych dań obiadowych. Serdeczne Bóg zapłać !  ( uprzejmie proszę o wcześniejszą informację ).

·    Jutro, będziemy wspominać błogosławioną Dorotę z Mątów.

·    W środę 27 czerwca przypada wspomnienie świętego Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa i doktora Kościoła, a także Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy.  W tym dniu będziemy świętować 141 rocznicę objawień Maryjnych w Gietrzwałdzie.  Matka Boża prosiła o trzeźwość, nawrócenie i pokutę oraz codzienne odmawianie Różańca, a na koniec zapewniła : ,,Nie smućcie się, Ja zawsze będę z wami ” .

·    W czwartek 28 czerwca obchodzimy wspomnienie świętego Ireneusza , biskupa i męczennika.

·    W piątek 29 czerwca przypada doroczna Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.   Taca w tym dniu jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Bóg zapłać !

·    W sobotę 30 czerwca we wspomnienie Świętych Pierwszych Męczenników Kościoła Rzymskiego, kończymy Nabożeństwa Eucharystyczne ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa . Bardzo dziękuję za codzienną modlitwę. To także Dzień Pokuty w Gietrzwałdzie od godz.9.00  do 18.00. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń.

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam dzieci do balustrady ołtarzowej po ,, Ziarno ” .

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie , żywe kwiaty, wytarcie ławek przed naszą świątynią, podlanie kwiatów przy Krzyżu Misyjnym, następującym rodzinom : Aleksandrze Ostrowskiej, Elżbiecie i Ewelinie Potasznik oraz Krzysztofowi Świerzewskiemu.  Dziękuję również Dominice Adamkiewicz za codzienne podlewanie kwiatów przy Krzyżu Misyjnym. Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 30 czerwca,  po Mszy świętej o godz.10.00,  o nasz kościół zadbali nowożeńcy: Magdalena Ciosek i Michał  Maruszczak oraz Ich rodziny.

·    Uprzejmie proszę mieszkańców Kobieli i kolonie Stoczek, aby w tym tygodniu , koniecznie przed Odpustem parafialnym, skosili i wywieźli trawę : na cmentarzu, wokół kościoła i w ogrodzie parafialnym.

·    Zachęcam i proszę o nabywanie oraz  czytanie gazet katolickich wyłożonych w kruchcie naszego kościoła, takich jak ,, Gość Niedzielny ” ,  ,, Mały Gość ” , ,, L' Osservatore Romano”,  ,,Miłujcie się ”,  ,, Różaniec ” i inne.

·    W dzisiejszą niedzielę 24.06,  taca jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne ,, Hosianum ” w Olsztynie . Bóg zapłać !

·    W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy świętej o godz.9.00,  zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

·    Bardzo serdecznie zapraszam obecnych ministrantów i kandydatów do  liturgicznej służby Ołtarza, w dzisiejszą niedzielę 24 czerwca po Mszy świętej o godz.11.00, na spotkanie formacyjno – szkoleniowe w kościele.

·      W piątek 22 czerwca zmarł w wieku 67 lat nasz Parafianin ś+p Roman Kruszel.  Zostanie pochowany na cmentarzu parafialnym w Kiwitach  we wtorek o godz.11.00.

 

·        Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

 

       <<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>