<<< strona główna                                                                      ARCHIWUM >>>

 

 

PROCESJA  REZUREKCYJA  01 kwietnia 2018 ROKU

 

Niedziela  Palmowa Męki Pańskiej  25  marca  2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·    DRODZY  PARAFIANIE ! , w miniony czwartek 22 marca 2018 roku, w imię Boże zakończyliśmy w naszej Parafii Misje Święte.  Bardzo serdecznie dziękuję  Misjonarzowi ze Zgromadzenia Księży Marianów Księdzu Wojciechowi Sokołowskiemu, kustoszowi i proboszczowi w Sanktuarium Matki Pokoju w Stoczku Klasztornym, za przeprowadzenie tych Misji Świętych, za odnowienie w nas ducha wiary, pokuty i nawrócenia.  Dziękuję również kapłanom z naszego dekanatu za posługę sakramentalną w konfesjonale, Parafialnej Radzie Duszpasterskiej za przygotowanie gotowych dań obiadowych i kolacji  na stół misyjny dla kapłanów, pani organistce, nauczycielom, wychowawcom ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kiwitach, dzieciom i młodzieży, ministrantom, lektorom i tym Parafianom, którzy włączyli się i zaangażowali się w dzieło Misji  Świętych. Serdeczne Bóg zapłać !   Jak zapewne zauważyliście Drodzy Parafianie, jest już wykonany nowy, piękny i okazały  dębowy 6 - metrowy Krzyż misyjny, czasowo ustawiony od strony północnej kościoła.  Będzie On zamocowany i ustawiony w miejsce obecnego metalowego Krzyża, który będzie przeniesiony na Cmentarz parafialny.  Uroczyste poświecenie nastąpi w niedzielę 20 maja 2018 roku o godz.11.00.  Już dziś wszystkich serdecznie zapraszam.

 

·    Dziś przeżywamy Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej, która rozpoczyna Wielki Tydzień. To także  XXXIII  Światowy Dzień Młodzieży.

 

·    Bardzo serdecznie zapraszam do gorliwego i systematycznego uczestnictwa w Świętym Triduum Paschalnym tj. Wielki Czwartek, Wielki Piątek  i  Wielka Sobota, o godz.19.00.  Informacje o Adoracji, Drodze Krzyżowej i Spowiedzi świętej są podane wraz z intencjami.

 

·    Dziś w  niedzielę palmową święcimy palmy podczas obu Mszy świętych. Przekazuję serdeczne Bóg zapłać  Pani Annie Skarul i Pani Celestynie Niedźwieckiej za wykonaną własnoręcznie nową palmę, na dzisiejszą Uroczystość.  Taca  dziś przeznaczona jest  na  Wyższe Seminarium Duchowne  ,,Hosianum ” w Olsztynie, jako nasz ryczałt.

 

·    W  Wielki Czwartek 29 marca, zapraszam na Różaniec w intencji wszystkich Kapłanów o godz.18.30.

 

·    W  Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

 

·    W Wielką Sobotę 31 marca o godz.19.00, proszę Strażaków o przygotowanie, przed kościołem ogniska liturgicznego.

 

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam dzieci do balustrady ołtarzowej po ,, Ziarno ” .

 

·     Uprzejmie proszę, aby w tym roku przygotowali Ciemnicę oraz Grób Pana Jezusa i posprzątali  naszą świątynię w Wielką Środę tj. 28 marca,  a  po Świętach Wielkanocy  w sobotę 21 kwietnia o godz.13.00, rozebrali te dekorację i posprzątali kościół mieszkańcy Kiwit ( lewa strona jadąc od Lidzbarka Warmińskiego ), nr : 1, 3 , 3A, 4, 5, 6, 8, 10, 10A, 11A, 12, 13, 14, 15, 16 i 17.

 

·    Tak jak każdego roku , bardzo proszę o zorganizowanie składki na zakup żywych ciętych i doniczkowych kwiatów oraz tuj do Ciemnicy  i symbolicznego Grobu Pana Jezusa, a także na trzy Ołtarze.  Ofiary można przekazać w tzw. dużym Sklepie, Radnym z Parafialnej Rady Duszpasterskiej lub do Księdza Proboszcza.

 

·    Dary żywności z Caritas Archidiecezji Warmińskiej z Olsztyna, wydawane będą dla osób i rodzin ze skierowaniem z GOPS - u  w  Kiwitach, w Wielki Wtorek 27 marca od godz.11.00 do godz14.00, w  domu parafialnym w Kiwitach nr 38.  Bardzo serdecznie  zapraszam. Jednocześnie wyrażam słowa podziękowania i wdzięczności Panu Tomaszowi Maruszczak, za chętny i bezinteresowny transport tych artykułów spożywczych z Olsztyna.  Serdeczne Bóg zapłać.

 

·     Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

          <<< strona główna                                                              ARCHIWUM >>>